صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
415880 1398/03/26
0.0 (0)

بیگدلی در تذکر شفاهی مطرح کرد:

عدم اجرای رتبه بندی فرهنگیان؛ معضل سیستم آموزش و پرورش

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس   عدم اجرای رتبه بندی فرهنگیان؛ معضل سیستم آموزش و پرورش دانست و گفت: فرهنگیان 30 تا 35 خدمت می کنند، اما پاداش بازنشستگی شان که حق طبیعی و مسلمی برای آنهاست را نیز درستی دریافت نمی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد بیگدلی در نشست علنی امروز (یکشنبه 26 خرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به هیات رئیسه مجلس گفت: نظارت وظیفه نمایندگان مجلس است و سوال از وزیر، یکی از ابزارهای نظارتی نمایندگان به شمار می آید. در حالی که طبق آخرین تصمیمات هیات رئیسه، جلسات کمیسیون ها صرفاً روزهای یکشنبه بعدازظهر برگزار می شود، اما زمان این جلسات با جلسات هیات دولت تلاقی پیدا کرده است، بنابراین نمایندگان دیگر هیچ نوع دسترسی به وزرا نخواهند داشت، لذا این نوع برنامه ریزی مناسب نیست.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بهتر است اجازه کم و زیاد کردن جلسات کمیسیون های تخصصی و صحن مجلس با نظر تمام نمایندگان باشد و اگر فقط هیات رئیسه تصمیم گیرنده باشد، در این صورت صرفاً اعضای هیات رئیسه می توانند با هیات دولت وزرا در ارتباط باشند.

وی با اشاره به مطالبات فرهنگیان، افزود: فرهنگیان 30 تا 35 خدمت می کنند، اما پاداش بازنشستگی شان که حق طبیعی و مسلمی برای آنهاست را نیز درستی دریافت نمی کنند و با توجه به وعده های وزرای مختلف هنوز پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته پرداخت نشده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین عدم اجرای رتبه بندی فرهنگیان را معضل دیگری در سیستم آموزش و پرورش دانست و گفت: دولت به فرهنگیان که مسئول تعلیم و تربیت آینده سازان این مملکت هستند، بی توجهی می کنند، ضمن آنکه به تعویق انداختن کنکور سال جاری به عنوان خواسته اصلی دانش آموزان و آینده سازان باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

همچنین  عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر این نماینده توضیح داد: ابتدا اینکه تنظیم دستور جلسات کمیسیون های تخصصی و صحن در اختیار هیات رئیسه مجلس است، اما نظرات نمایندگان دراین خصوص در هیات رئیسه مطرح و طبق نتیجه حاصله از هفته جاری کمیسیون ها روزهای یکشنبه و سه شنبه برگزار خواهند شد. همچنین روزهای دوشنبه صبح و بعدازظهر جلسه صحن علنی برگزار می شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:415880!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین