صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

438401 1398/08/26 17:46:25
0.0 (0)

/نمایندگان پس از حمایت مقام معظم رهبری از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت/

عباسی: دولت باید مانع افزایش قیمت کالاهای اساسی و حمل و نقل در پی افزایش قیمت بنزین شود

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: قرار است این موضوع که توسط سران قوا تصمیم‌گیری شده است با حمایت هر سه قوه به مرحله اجرا درآید که همکاری دستگاه‌ها را می‌طلبد.

اسدالله عباسی در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با اشاره بهتصمیم سران قوا درباره طرح مدیریت مصرف سوخت که مورد حمایت مقام معظم رهبری به واسطه پشتوانه کار کارشناسی آن قرار گرفت، گفت: بر اساس قانونی که سال 90 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، اصلاح قیمت حامل‌های انرژی شامل بنزین، گاز و گازوئیل بر عهده دولت گذاشته شد اما زمان و  میزانی برای آن تعیین نشد که اکنون دولت به پشتوانه کار کارشناسی در شورای سران قوا آن را مطرح کرد و تصمیم بر آن شد تا طرح مدیریت مصرف سوخت اجرا شود که از سوی رهبر معظم انقلاب نیز مورد حمایت واقع شد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در ادامه تأکید کرد: اکنون قرار است درآمد حاصل از صرفه‌جویی صورت گرفته به دلیل افزایش قیمت حامل‌های انرژی، میان اقشار آسیب‌پذیر توزیع شود.

وی افزود: در حال حاضر بر دولت واجب است تا به گونه ای نسبت به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت عمل کند تا ضمن رعایت عدالت، هیچ آسیبی به اقشار ضعیف جامعه نرسد.

عباسی ادامه داد: مجلس تأکید دارد دولت همه درآمدهای ناشی از صرفه‌جویی را میان 18 هزار خانوار و 60 میلیون نفر یارانه بگیر توزیع شود و سایر افراد پردرآمد نیز نیازی به دریافت یارانه ندارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با تأکید بر اجرای صحیح طرح مدیریت مصرف سوخت یادآور شد: در این خصوص باید تدبیری اندیشیده شود که همه دستگاه‌ها کمک کنند تا قانون به درستی اجرا شود و دولت نیز باید مانع افزایش قیمت زنجیره‌ای کالاهای اساسی و حمل و نقل شود که فقط در این صورت می‌توان شاهد توزیع عادلانه ثروت بود.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: کمیسیون‌های تخصصی مجلس از این به بعد نظارت بر کنترل قیمت ها را به همراهی سایر دستگاه های نظارتی در دستور کار خود دارند و قوه قضائیه نیز با تخلفات صورت گرفته در این حوزه برخورد جدی می کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438401!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون