صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس

464851 1399/08/12 13:00:00
0.0 (0)

طنین مرگ بر آمریکا در جلسه علنی 12 آبان مجلس

پس از تصویب یک فوریت "طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها"، شعار مرگ بر آمریکا در صحن علنی مجلس طنین انداز شد.

به گزارش پایگاه مجلس شورای اسلامی، جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه، 12 آبان ماه) به ریاست سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 8 و 10 دقیقه و با حضور 222 نفر از نمایندگان آغاز شد.

در ابتدای جلسه امروز، مراسم مدیحه سرایی به مناسبت فرا رسیدن هفدهم ربیع‌الاول مصادف با میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) با مداحی سید محمد آذری مداح اهل بیت برگزار شد. سپس قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور، ۱۳ آبان را نماد شکست هیمنه قدرت پوشالی مستکبران عالم دانست و تاکید کرد: ۱۳ آبان نماد زیاده خواهی و سلطه طلبی آمریکا و دشمنی بی چون و چرا با ملت ایران است همچنین می‌توانیم این روز را نماد شکست هیمنه قدرت پوشالی مستکبران عالم بدانیم.

پس از نطق وی، نمایندگان به مناسبت فرا رسیدن یوم الله 13 آبان (تسخیر لانه جاسوسی) با مشت‌های گره کرده شعار "مرگ بر آمریکا"، سر دادند.

در ادامه جلسه، نمایندگان با بررسی و تصویب طرح تعالی جمعیت به حمایت از خانواده مطابق اصل 85 قانون اساسی (تفویض صلاحیت وضع قوانین آزمایشی به کمیسیون‌ها) با 194 رأی موافق، 26 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 227 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

همچنین لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری صربستان ، با این لایحه با 193 رأی موافق، 13 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 234 نماینده حاضر در صحن تصویب شد.

جمعی از اعضای داوطلب سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور نیز مهمان جلسه امروز مجلس بودند که عضو هیئت رئیسه مجلس به آنها خوشامد گفت.

ناطقان نطق میان دستور جلسه امروز نیز جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات؛ محمدعلی محسنی بندپی نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت؛ رضا آریان پور نماینده مینودشت و کلاله و مراوه تپه و گالیکش؛ علی بابائی کارنامی نماینده ساری و میان‌دورود و احد آزادی خواه نماینده ملایر بودند.

گفتنی است نمایندگان در نشست امروز با بررسی دوفوریتی طرح حمایت معیشتی از خانوارهای 5 دهک پایین جامعه با 58 رأی موافق، 125 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 216 نماینده حاضر در صحن مخالفت کردند. همچنین نمایندگان در ادامه با 49 رأی موافق، 126 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در صحن با بررسی یک فوریتی این طرح نیز مخالفت کردند. براساس این گزارش مقرر شد طرح حمایت معیشتی از خانوارهای 5 دهک پایین جامعه به صورت عادی در صحن علنی مجلس بررسی شود.

در ادامه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد رسیدگی به "طرح تعالی جمعیت به حمایت از خانواده" مطابق اصل ۸۵ قانون اساسی (تفویض صلاحیت وضع قوانین آزمایشی به کمیسیون‌ها) با 194 رأی موافق، 26 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 227 نماینده حاضر در صحن رأی مثبت دادند.

همچنین با موافقت نمایندگان، یک فوریت "طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها" با 196 رای موافق در صحن علنی مجلس به تصویب رسید. پس از تصویب یک فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، شعار مرگ بر آمریکا در صحن علنی مجلس طنین انداز شد.

در جلسه امروز، بیانیه 199 نفر از نمایندگان در خصوص تقدیر از فرماندهان نظامی به منظور برگزاری رزمایش مدافعان آسمان ولایت 99 قرائت شد.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس در نشست امروز، درخواست تعدادی از نمایندگان را قرائت کرد و گفت: تعدادی از همکاران از مدیریت گمرک ایران درخواست دارند که به سامانه مبادلات مرزی در قصرشیرین عنایت داشته باشند. وی همچنین افزود: تعدادی از نمایندگان تذکر دادند که مطابق تصمیم ستاد مرکزی کرونا ورود و خروج به 25 مرکز استان ممنوع شده است. در حالی که این موضوع سبب شده ترافیک به سمت استان های شمالی سنگین باشد، لذا از دولت و وزارت راه می خواهیم به این موضوع ورود کند.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس زنگ پایان نشست علنی امروز (دوشنبه، 12 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی را ساعت 11 و 53 دقیقه به صدا درآورد.

نظرات کاربران

Parameter:464851!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون