صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
422268 1398/05/04
0.0 (0)

پورابراهیمی مطرح کرد:

طرح سوال از وزیر اقتصاد درباره چرایی برگزاری مجدد انتخابات هیئت مدیره گل گهر

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: برگزاری مجدد مجمع انتخاب اعضاء هیات مدیره شرکت گل گهر وابسته به بانک سپه نوعی بدعت در فعالیت های اقتصادی و بازار سرمایه کشور است.

محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درباره برگزاری مجدد مجمع انتخاب اعضاء هیات مدیره شرکت گل گهر،گفت: براساس بررسی های انجام شده برگزاری مجمع شرکت گل گهر که در 9 تیر بر مبنای ضوابط و مقررات و به شکل کاملا قانونی صورت گرفته و در مجمع تمامی الزامات قانونی سازمان بورس و قانون تجارت انجام شده است.

نماینده  مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه درخواست مجدد تشکیل جلسه مجمع فوق العاده گل گهر به منظور انتخاب هیات مدیره فاقد وجاهت قانونی است، افزود: سازمان بورس نیز برخلاف قانون و مقررات اطلاعیه برگزاری آن را در سامانه کدال منتشر و از ضوابط و مقررات عدول کرده و باید در این خصوص پاسخگو باشد.

برگزاری مجدد مجمع انتخاب اعضاء هیات مدیره شرکت گل گهر سبب سلب اعتماد سهامدارن خرد می شود

وی ادامه داد:این موضوع که در زمان برگزاری مجمع، مجموعه ای که به صورت قانونی و متعارف سهامشان را با یکدیگر تجمیع کرده اند، عضو هیات مدیره تعیین کنند همواره وجود داشته و در آینده نیز این وضعیت تداوم خواهد داشت.

پورابراهیمی با بیان اینکه حتی اگر اکثریت سهامداران نیز در این مجمع مجدد شرکت کنند و مجددا برای انتخاب اعضاء هیات مدیره تصمیم بگیرند، این عمل آغاز نوعی بدعت در فعالیت های اقتصادی و بازار سرمایه کشور است، تاکید کرد: این موضوع  سبب سلب اعتماد سهامدارن خرد می شود و با هیچ گونه منطقی سازگاری نداشته ومجلس نیز  بر روی این موضوع پافشاری خواهد کرد.

دلیل عدم ثبت صورتجلسه مجمع قانونی چیست؟

وی با اشاره به پیگیری موضوع برگزاری مجدد مجمع گل گهر در مجلس، افزود: از ابتدا که موضوع به ما گزارش داده شد نامه ای به وزیر اقتصاد ارسال کردیم و آقای دژپسند نیز در پاسخ به این نامه با صراحت به سازمان بورس دستور داد که باید در این خصوص بر اساس ضوابط و مقررات عمل شود.

عضو کمیسیون اقصادی مجلس شورای اسلامی، از طرح سوال از دژپسند درباره دلیل اعلام برگزاری مجمع شرکت گل گهر خبر داد و تصریح کرد: وزیر اقتصاد باید پاسخ دهد که دلیل عدم ثبت صورتجلسه مجمع قانونی و عدم قبول سمت و مسئولیت توسط شرکت امید وابسته به بانک سپه چیست./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:422268!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین