صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
436699 1398/08/13
0.0 (0)

سلیمی در تشریح جلسه کمیسیون شوراها:

طرح اصلاح موادی از قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی بررسی شد

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از بررسی طرح اصلاح موادی از قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی در کمیسیون متبوعش خبر داد.

اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز ( دوشنبه 13 آبان) کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جدایی ری از تهران طی چند مدت گذشته درکارگروه کمیسیون مورد بررسی قرار گرفته بود از این رو این بحث در نشست امروز کمیسیون مورد بحث قرار گرفت.

نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کارگروه یاد شده معتقد است این طرح باید به مدت 6 ماه مسکوت بماند و در این بین مسئولان مربوطه نیز اعتقاد داشتند جدایی ری از تهران به یکپارچگی پایتخت صدمه می زند لذا مقرر شد موضوع مذکور در جلسه آتی کمیسیون مورد بررسی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: طرح اصلاح موادی از قانون نحوه فعالیت احزاب و گروههای سیاسی اعاده شده از شورای نگهبان با حضور عضو شورای نگهبان، مسئولان وزارت کشور و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز بررسی شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین درخواست جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تحقیق و تفحص از عملکرد استانداری کرمانشاه با حضور استاندار کرمانشاه ،مسئولان گمرک ، سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور بررسی شد.

سلیمی افزود: بکارگیری مدیران غیرتخصصی، تنظیم بازار استان، نفوذ در سازمان شهرداریها و دهیاریهای، مشکلات بازارچه های مرزی، بالابودن رتبه بیکاری در استان از جمله محورهای نماینده سوال کننده بود. بر این اساس مقرر شد جاسمی، نماینده سوال کننده طی یک هفته نسبت به مسائل مطرح شده از سوی استاندار تفکر کند و نتیجه آن در جلسه هفته آتی کمیسیون بیان شود که به تحقیق و تفحص نیاز است یا خیر.

نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این بین تعیین تکلیف درخصوص ادامه رسیدگی به طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در نشست امروز مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس مقرر شد رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس مذاکراتی با رییس قوه مقننه داشته باشد تا طرح تهیه شده بدون تغییر در صحن مطرح شود و نمایندگان نیز نظرشان را صحن ارائه کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:436699!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین