صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
438785 1398/08/29
5.0 (1)

طرحی درباره تعیین تکلیف استخدام حق التدریسان

طرح الحاق یک تبصره به ماده (9) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق ‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش اعلام وصول شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، طرح عادی الحاق یک تبصره به ماده (9) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق ‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد.

باسمه‌تعالی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

احتراماً طرح ذیل که به امضای 64 نفر از نمایندگان رسیده است، جهت طی مراحل قانونی تقدیم می‌شود.

مقدمه (دلایل توجیهی):

هدف و فلسفه دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی وابسته به وزارت آموزش و پرورش، همچنان که از نامش پیداست، تربیت و پرورش دبیر برای خدمت در آموزش و پرورش است. اما در سالهای گذشته، علاوه بر دانشجویان متعهد به خدمت، دانشجویان آزاد را نیز جذب نموده است که این مسأله خلاف فلسفه تأسیس چنین دانشگاهی است. از طرف دیگر سبک آموزش به دانشجویان اعم از تعهد خدمتی و آزاد، سبک تربیت دبیر بوده است و حتی براساس سیاستگذاری دانشگاه، پایاننامههای دانشجویان تحصیلات تکمیلی با رویکرد آموزش و در جهت اهداف و خطمشی وزارت آموزش و پرورش تصویب، راهنمایی و دفاع شده است. از طرف دیگر معمولاً سایر ارگانها، سازمانها و شرکتها به‌دلیل رویکرد آموزشی و تربیت دبیری دانشگاه شهید رجایی تمایلی به جذب فارغ التحصیلان این دانشگاه ندارند و آنها را مناسب شغل شریف دبیری میدانند. از منظری دیگر پذیرش دانشجو به‌صورت آزاد برخلاف ضوابط است و اگر بنا به جذب دانشجوی آزاد بود، دانشگاه رجایی باید از زیرمجموعه وزارت آموزش و پرورش خارج و مانند سایر دانشگاهها تحتنظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در میآمد.

لذا به نظر میرسد دانشجویان آزاد دانشگاه مذکور که بین سالهای 1388 تا 1396 پذیرش شدهاند (این دانشگاه از سال 1397 دانشجوی آزاد نگرفته است) باید در وزارت آموزش و پرورش استخدام شوند تا هم حقوق ایشان و تلاشهای تحصیلی ایشان ضایع نگردد و هم فلسفه تشکیل دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی محقق گردد.

لذا طرح ذیل تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود:

احمدی ‌لاشکی- ادیانی- ساداتی ‌نژاد- کرد- نوبخت‌ حقیقی- شریعت‌ نژاد- حسینعلی شهریاری- زاهدی- بیرانوندی- محمداسماعیل سعیدی- کواکبیان- بت‌کلیا- یوسف‌ نژاد- ربیعی فرادنبه- تربتی ‌نژاد- امیرحسنخانی- سیده ‌فاطمه‌ ذوالقدر- نیکزادی ‌پناه- چنارانی- شریفی- موسوی‌ لارگانی- یارمحمدی- منصوری- جاسمی- پوربافرانی- سلیمانی- طاهرخانی- افتخاری- برزگر کلشانی- قاضی‌ پور- هزارجریبی- بدری- مقصودی- مافی- محمد حسینی- جعفرزاده‌ ایمن ‌آبادی- علی ابراهیمی- هاشمی ‌تختی‌نژاد- آقاپورعلیشاهی- کبیری- لاهوتی- نانواکناری- انارکی ‌(محمدی)- کمالی‌پور- محمودزاده- جمالی ‌سوسفی- ابطحی- سلام امینی- آزادی ‌خواه- علی‌محمد مرادی- محمدیان- سعیدی ‌مبارکه- دامادی- زرآبادی- محجوب- بابایی ‌صالح- تاج‌الدین- بیگلری- سروش- اسماعیلی- خضری- علیجانی زمانی- پاپی‌زاده ‌پالنگان- میرزایی ‌نیکو

عنوان طرح: الحاق یک تبصره به ماده (9) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش

ماده ‌واحده- یک تبصره به ماده(9) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 11388/7/15 با اصلاحات و الحاقات بعدی به شرح زیر الحاق می‌شود:

تبصره- دولت مکلف است ظرف مدت یک‌سال کلیه دانش‌آموختگان دانشگاه شهید رجایی که طی سالهای 1388 تا 1396 فارغ‌التحصیل شده‌اند را برابر نیاز به استخدام درآورد. بار مالی ناشی از اجرای این قانون در بودجه سنواتی لحاظ می‌گردد.

نظرات کاربران

Parameter:438785!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین