صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
431199 1398/07/03
0.0 (0)

سلیمی تاکید کرد:

ضرورت طبقه‌بندی و افزایش زمان‌بندی ثبت اموال و دارایی مسئولان

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس معتقد است: اموال و دارایی مسئولان در سطوح مختلف باید ثبت شود، علاوه بر این فرصت بیش از یک ماه باید برای ثبت اموال و دارایی این افراد در نظر گرفته شود.

اصغر سلیمیدر گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به رونمایی از سامانه ثبت اموال و دارایی مقامات و مسئولان و فرصت یک ماهه برای ثبت اموال، گفت: متاسفانه در برخی از موارد دیده شده که کارشناس زیرمجموعه مسئول یا مدیر مربوطه با توجه به مسئولیت و اختیاراتی که دارند و یا با پرداختن به کارهای خلاف قانون اموال و دارایی‌های خود را افزایش می‌دهد بنابراین افراد و مسئولان در سطوح مختلف اداری و مدیریتی باید اموال و دارایی خود را ثبت کنند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: فرصت یک ماهه نیز برای ثبت اموال و داریی مسئولان کم است، از این رو ثبت اموال و دارایی مسئولان و مقامات در طبقات و سطوح مختلف باید طی یک سال زمان بندی شود تا امر نظارت نیز به صورت دقیق انجام شود.

وی افزود: به نظر می‌رسد زیرساخت‌های نظارت بر ثبت اموال مسئولان و مقامات تعبیه نشده است، بنابراین این کار باید با دقت بیشتر انجام شود تا موضوع ثبت اموال و داریی مسئولان و مقامات به صورت نیمه کاره رها نشود.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: پیش از این درباره ثبت اموال و دارایی مسئولان و مقامات صحبت و در دوره‌ای هم اجرا شده است اما به سرانجام نرسید لذا با رونمایی این سامانه باید فرصت مناسب و درخوری برای ثبت اموال و دارایی این افراد در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ حجت الاسلام حمید شهریاری معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه از رونمایی سامانه ثبت اموال و دارایی مقامات، مسؤولان و کارگزاران کشور خبر داد و گفت: مسؤولان تا پایان مهر ماه به مدت یک ماه فرصت دارند اموال خود را ثبت کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:431199!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین