صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

436691 1398/08/13 17:00:28
0.0 (0)

نادری در نطق میان دستور تاکید کرد:

ضرورت امهال وام‌های بانکی مناطق زلزله ‌زده کرمانشاه

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس تاکید کرد: امهال یک ساله وام‌های بانکی برای مردم زلزله‌زده کرمانشاه ضرورت دارد زیرا به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی مردم نتوانستند برای سرپناه خود اقدامی انجام دهند.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، شهاب نادری در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز (دوشنبه، 13 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن سلام و درود بر مردم فهیم استان کرمانشاه و منطقه اورامانات، گفت: امروز 13 آبان روز ملی دانش‌آموز، مبارزه با استکبار جهانی و استکبارستیزی است اما به نظر می‌رسد با اوضاع و احوال برخی افراد باید روز ملی مبارزه با استکبار داخلی نیز نامگذاری شود.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی افزود: روزی جهت جلوگیری از خودکامگی و تبعیض افسارگسیخته عده‌ای که به مقام و منصب رسیده‌اند و امانت‌دار خوبی نیستند و با نگاه تبعیض‌آمیز و آلوده به بغض و در برخی موارد تسویه حساب شخصی به برخی مناطق می‌نگرند.

وی با بیان اینکه رئیس سازمان برنامه و بودجه، استان کرمانشاه را بهتر از کرمانشاهی‌ها می‌شناسد، اظهار کرد: با توجه به اینکه بودجه سالانه استان کرمانشاه نسبت به سایر استان‌ها بدون در نظر گرفتن محرومیت مضاعف، حادثه‌ها و بازسازی‌ها تنظیم می‌شود، ضرورت دارد بودجه مضاعفی نسبت به استان‌هایی که بیکاری آنها کمتر از 3 درصد است، داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش‌های دشمن برای ایجاد این شائبه که نباید در استان‌های مرزی سرمایه‌گذاری صورت گیرد، ادامه داد: در جنگ‌های امروزی به دلیل تکنولوژی می‌توان با فشردن یک دکمه دورترین نقاط دنیا را نیز مورد هدف قرار داد و قصرشیرین، گیلانغرب، اورامانات، اصفهان، تهران و شیراز فرقی نمی‌کند.

ضرورت استفاده از اعتبارات برای محرومیت‌زدایی و از بین بردن تبعیض طبقاتی

نادری با بیان اینکه باید از اعتبارات در زمینه محرومیت‌زدایی و از بین بردن تبعیض طبقاتی استفاده کرد، گفت: در فرهنگ قوم کرد انحصارطلبی جایگاهی ندارد، ملت کرد هر کجا باشند ایرانی هستند و به ایرانی بودنشان افتخار می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: براساس قانون اساسی، در نظام اسلامی مبتنی بر وحدت و عزت اسلامی تمام اقوام از حقوق برابر برخوردارند لذا نباید عزت، افتخار، اتحاد و امنیت ملی توسط افراد و گروه‌ها آگاهانه یا ناآگاهانه خدشه‌دار شود، از این جهت رفتار افراد معلوم‌الحال که به قوم کُرد و فارس در جریان یک مسابقه ورزشی اهانت کردند، محکوم است.

وی ادامه داد: این افراد نمی‌دانند که در سرزمینی زندگی می‌کنند که دلاورانی مانند ستارخان و باقرخان در آن پای نهاده‌اند و پرچم هیچ کشوری به جز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران نباید در آن به اهتزاز درآید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: همه اقوام ایرانی از جمله فارس، عرب، لر، آذری، ترکمن، بلوچ و کرد با هم برادریم و این حرکت تفرقه افکنانه به نفع نظام و هیچ گروهی نیست، وزیر ورزش و جوانان و سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی موظف هستند با اقدامات قانونی اهانت‌کنندگان را شناسایی و مجازات کنند.

قوم کُرد فدای اسلام و ایران است

نادری با بیان اینکه قوم کرد فدای اسلام و ایران است، گفت: یاشاسین ایران، یاشاسین کردستان و یاشاسین آذربایجان، هر بژی ایران، هر بژی کردستان و هر بژی آذربایجان.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: براساس اعترافات ترامپ هر فردی در سوریه علیه مردم و تمامیت ارضی آن کشور اقدام کند موجب تسهیل دسترسی آمریکا به نفت سوریه می‌شود، لذا اقدام ترکیه برای لشکرکشی به سوریه از این قاعده مستثنی نیست.

وی با بیان اینکه ترکیه نقش معاون و تسهیل‌کننده اقدامات آمریکا در جغرافیای کردی را انجام می‌دهد، ادامه داد: این اقدامات نه به اختیار ترکیه بلکه به تکلیفی است که در مقابل آمریکا دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجایی که در آستانه سالگرد زلزله کرمانشاه قرار داریم، از توجه به موقع و به جای مقام معظم رهبری و تشریف‌فرمایی ایشان تقدیر و تشکر می‌کنم. همچنین از اقدامات قوای سه‌گانه، سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی ایران، هلال احمر، نهادهای مردمی و مردم نوع‌دوست و ولایتمدار کشور قدردانی می‌کنم.

نادری با اشاره به عمق خسارت‌های ناشی از زلزله در استان کرمانشاه تصریح کرد: خسارت‌ها تا حدی است که اقدامات انجام گرفته نیاز مردم را برآورده نکرده است، بنابراین دولت باید با اقدامات زیربنایی احتیاجات مردم را برطرف کند.

توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری در منطقه خواسته به حق مردم کرمانشاه است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری در منطقه خواسته به حق مردم کرمانشاه است، ادامه داد: امهال یک ساله وام‌های بانکی برای مردم زلزله زده ضرورت دارد زیرا به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی مردم نتوانستند برای سرپناه خود اقدام چشمگیری انجام دهند.

وی با بیان اینکه باید اقدامات لازم برای گازرسانی به شهرهای حوزه انتخابیه اینجانب تسریع شود، تصریح کرد: چرا به سفر پربار مقام معظم رهبری بی‌توجهی کرده و آبیاری باغات پاوه را انجام ندادید. آبرسانی به دشت حر زمین‌های مرغوب و ... بعد از 13 سال به کجا رسید.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از حضور وزیر ورزش و جوانان، استاندار کرمانشاه و مدیرکل ورزش جوانان به دلیل توسعه زمین‌های ورزش در مناطق مرزی، گفت: از دست اندرکاران ثبت جهانی اورامانت و ارسال پرونده آن به یونسکو و از ماموستا و امام جمعه اورامانات تشکر ویژه دارم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:436691!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون