صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
411212 1398/02/29
0.0 (0)

محجوب با اشاره به ضرورت ساماندهی کیوسک‌های مطبوعاتی:

ضرورت احداث کیوسک‌های مطبوعاتی با بدنه شیشه‌ای

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس،گفت: برای امنیت بیشتر و جلوگیری از هرگونه تخلف کیوسک‌های جدید به گونه‌ای طراحی شوند که پلیس بتواند به راحتی درون آنها را مشاهده کند.

علیرضا محجوب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت، در رابطه با ساماندهی دست فروشان و کیوسک‌های مطبوعاتی، گفت: کیوسک‌های مطبوعاتی تحت نظارت و اداره شهرداری‌ها بوده و در یک برهه زمانی موضوع جمع‌آوری کامل آنها نیز مطرح شده بود، اما نه تنها جمع آوری نشدند بلکه تنوع فروش محصولاتشان نیز رشد قابل توجهی کرد. بنابر این رشد قارچ گونه کیوسک‌ها و توزیع انواع مواد غذایی بدون نظارت، موضوعی است که شهرداری‌ها باید به آن ورود کند. 

شهرداری با سد معبر عمومی و اشغال پیاده روها برخورد کند 

وی با بیان اینکه چیدمان میز و صندلی در معابر و پیاده‌رو‌ها ، عبور و مرور را برای شهروندان مشکل میکند و مصداق سد معبر محسوب می‌شود،گفت: پیاده‌رو محل عبور و مرور و متعلق به همه شهروندان است و چیدمان میز و صندلی در معابر حرکت پسندیده‌ای نیست. سد معبر عمومی و اشغال پیاده روها و استفاده غیر مجاز آنها و میدان ها و پارک ها و باغ های عمومی برای کسب و سکنی ممنوع و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری کرده و در رفع موانع و آزاد کردن معابر رأسا اقدام کند.

داخل کیوسک‌های مطبوعاتی باید قابل رویت باشد

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه، انحصار مالکان دکه‌ها و کیوسک‌های مطبوعاتی حاشیه امنی برای آنها ایجاد کرده است، افزود: بنده معتقدم باید نظارت سختی بر فعالیت‌های کیوسک‌ها صورت بگیرد. همچنین برای امنیت بیشتر و جلوگیری از هرگونه تخلف کیوسک‌های جدید به گونه‌ای طراحی شوند که پلیس بتواند به راحتی درون آنها را مشاهده کند.

وظیفه شهرداری و شورای شهر زیبا کردن و اداره شهر به نفع ساکنان شهر است

محجوب با تاکید بر اینکه نظارت‌پذیرکردن کیوسک‌های مطبوعاتی و جلوگیری از سد معبر اصناف تمهیداتی است که شورای شهر تهران و شهرداری تهران باید دنبال کنند، اظهار کرد: بنده به شهرداری تذکر می‌دهم و امیدوارم هر چه سریع‌تر نسبت به ساماندهی آنها اقدام کند. امیدوارم شهرداری و شورای شهرها خصوصا شهر تهران مشرف و ناظر به وظایفی باشند که بر عهده دارند، وظیفه آنها زیبا کردن و اداره شهر به نفع ساکنان شهر است.

 بیشتر بخوانید : 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، ادامه داد: توسعه کیوسک‌ها و دست فروش‌ها که شبه کیوسک است ظلم در حق کسانی است که نسل های متعدد مغازه داشتند و مغازه‌شان هم در چارچوب قانون شهرداری بوده، چرا که میدان عمل آنها محدود می‌شود. اینکه در ایام یا مناسبت خاصی، فرصتی ایجاد شود تا افرادی درامدی کسب کنند و از فقر جدا شوند، امر خداپسندانه و خیرخواهانه‌ای است، اما در بسیاری از این اقدامات مراتب فسادی دیده می‌شود که به هیچ عنوان قابل دفاع نیست./

 پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:411212!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین