صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس

464795 1399/08/11 16:29:00
0.0 (0)

صحن علنی 11 آبان؛ موادی به طرح تامین کالاهای اساسی الحاق و کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری تصویب شد

نمایندگان علاوه بر الحاق دو ماده به طرح تامین کالاهای اساسی، کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری را به تصویب رساندند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه علنی مجلس صبح امروز (یکشنبه 11 آبان ماه) به ریاست سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 8 و 10دقیقه و با حضور بیش از دو سوم از نمایندگان آغاز شد.

امیرحسین قاضی زاده نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در نطق پیش از دستور خود با اشاره به اینکه ایادی استکبار در مواجهه با اسلام ناب به چند اقدام اساسی دست زده‌اند، گفت: از تریبون مجلس شورای اسلامی و مهد اسلام در جمهوری اسلامی به رئیس جمهور فرانسه هشدار می دهیم که خود را بازیچه دست رژیم رو به زوال صهیونیستی نکند و با عذرخواهی از جهان اسلام دست از حمایت و ترویج، توهین نشریات و روزنامه‌های معاند با ارزش‌های دینی و باورهای دینی میلیاردها مسلمان بردارد و به سایر ادیان الهی نیز احترام بگذارد.

 

الحاق دو ماده به طرح تامین کالاهای اساسی

بر اساس این گزارش؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 11 آبان) مجلس شورای اسلامی با الحاق یک ماده به طرح تامین کالاهای اساسی با 202 رأی موافق، 15 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 244 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند که براساس آن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف به بررسی اعتراض افرادی که یارانه آنها قطع شده و همچنین برگزاری آزمون وسع برای پرداخت یارانه به آنها شد.

نمایندگان در ادامه با الحاق یک ماده دیگر به طرح دو فوریتی تامین کالاهای اساسی با 162 رأی موافق، 50 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از مجموع 243 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند. عنوان این طرح عبارت است از اینکه، مبلغ 250 هزار میلیارد ریال به منابع پیش بینی شده در جزء 2 بند الف ماده واحده اضافه و به شرح زیر هزینه می شود:

1- مبلغ 100 هزار میلیارد ریال برای تکمیل همسان سازی حقوق بازنشستگان حقوق کشوری و لشگری

2- مبلغ 100 هزار میلیارد ریال برای تکمیل همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان صندوق فولاد و بازنشستگان غیرعضو هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی

و 3- مبلغ 50 هزار میلیارد ریال برای تامین مسکن محرومان و اقشار آسیب پذیر.

گفتنی است نمایندگان همچنین با طرح الحاق دو ماده به کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) به منظور تامین نظر شورای نگهبان موافقت کردند.

 

تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری

در ادامه نمایندگان در نشست علنی امروز کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را با 160 رأی موافق، 72 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 244 نماینده حاضر در صحن تصویب کردند. نمایندگان مجلس برای بررسی بیشتر در قالب دوشوری این طرح را به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ارجاع دادند.

 

ناطقان میان دستور

گفتنی است، الیاس نادران نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، حسین جلالی نماینده رفسنجان و انار، عباس جهانگیرزاده نماینده پارس آباد و بیله سوار، مهرداد گودرزوندچگینی نماینده رودبار و کمال حسین پور نماینده سردشت و پیرانشهر ناطقان میان دستور جلسه علنی یکشنبه (11 آبان ) بودند.

 

زنگ پایان

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس زنگ پایان نشست علنی امروز (یکشنبه، 11 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی را ساعت 11 و 53 دقیقه به صدا درآورد. نایب رئیس مجلس زمان برگزاری جلسه بعدی را ساعت 8 صبح (دوشنبه، 12 آبان ماه) اعلام کرد.

 

نظرات کاربران

Parameter:464795!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون