صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
438554 1398/08/27
0.0 (0)

تجری:

صادرات به بازارهای اقلیم کردستان عراق مغفول مانده است

نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس می‌گوید روابط اقتصادی با اقلیم کردستان عراق متناسب با قرابت فرهنگی و دوستی ایران و عراق نیست.

فرهاد تجری نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت بازارهای اقلیم کردستان، گفت: به دلیل وابستگی قومی، تاریخی و فرهنگی میان ایران و اقلیم کردستان عراق و حمایت های ایران از آنها زمینه توسعه روابط تجاری و اقتصاد فراهم است.

باید با تدابیر هوشمندانه، تسهیل روابط اقتصادی، کاهش بوروکراسی اداری و تقویت زیرساخت‌های تجاری در مناطق مرزی زمینه صادارت محصولات کشاورزی، کالا و خدمات به بازارهای اقلیم کردستان عراق را فراهم کرد

افزایش تمایل اقلیم کردستان عراق به توسعه روابط اقتصادی با ایران

نماینده مردم نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس با بیان اینکه روابط اقتصادی با اقلیم کردستان عراق متناسب با قرابت فرهنگی و دوستی ما با آنها نیست، افزود: تمایل مردم اقلیم کردستان عراق به افزایش روابط تجاری با ایران بیشتر شود.

وی اظهار کرد: باید با تدابیر هوشمندانه، تسهیل روابط اقتصادی، کاهش بوروکراسی اداری و تقویت زیرساخت‌های تجاری در مناطق مرزی زمینه صادارت محصولات کشاورزی، کالا و خدمات به بازارهای اقلیم کردستان عراق را فراهم کرد.

استفاده از ظرفیت بازارهای اقلیم کردستان عراق در شرایط تحریمی

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استقبال اقلیم کردستان عراق از کالاهای ایرانی بسیار است، ادامه داد: استفاده از ظرفیت بازارهای اقلیم کردستان عراق یکی از فرصت های تاریخی در شرایط تحریم است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438554!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین