صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
392657 1397/12/11
0.0 (0)

میرزایی با اشاره به دیدار ترامپ و اون؛

شکست مذاکرات ویتنام سیاست خارجی کاخ سفید را به چالش کشید

عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد شکست مذاکرات هانوی ویتنام یکبار دیگر سیاست خارجی ایالات متحده را به چالش کشیده است.

عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد شکست مذاکرات هانوی ویتنام یکبار دیگر سیاست خارجی ایالات متحده را به چالش کشیده است.

جلال میرزایی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در شهر هانوی پایتخت ویتنام، گفت: ترامپ همواره عنوان می کند که شبه جزیره را از سلاح هسته ای خلع می کند و این در حالیست که واقعیت در شبه جزیره بر مبناهای دیگری رقم می خورد.

نماینده مردم ایلام،ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر همین اساس مشاهده شد که برنامه های دیدار رییس جمهور آمریکا و کره شمالی در ویتنام به یکباره تغییر کرد زیرا اون یکبار دیگر بدعهدی ترامپ را تجربه کرده و نمی خواهد اینبار هم گزیده شود.

وی با اشاره به اینکه دموکرات ها انتقادات بسیاری از ناتوانی آمریکا در برابر کره شمالی دارند از این رو ترامپ تلاش می کند با اون مذاکرات انجام دهد، ادامه داد: همچنین ترامپ می خواهد در عرصه بین الملل نیز نشان دهد که آمریکا همچنان قدرت اول دنیا هستند و همه کشورها باید بر مبنای سیاست های این کشور پیش بروند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه شکست مذاکرات هانوی ویتنام یکبار دیگر سیاست خارجی ایالات متحده را به چالش کشیده است، اظهار کرد: هر چند مقامات کاخ سفید تلاش کردند در مقابل رسانه های دنیا مذاکرات اخیر را سازنده و کره شمالی را ناتوان از ادامه صحبت باترامپ جلوه دهند اما در واقعیت تحلیل ها بیانگر شکست ترامپ است.

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین تحولات شبه جزیره نیز نشان می دهد کره جنوبی نیز علی رغم اینکه وابستگی شدیدی به آمریکا دارد اما درصدد بهبود شرایطش با کره شمالی است که این امر نیز موید از تزلزل کاخ سفید است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کاخ سفید اعلام کرد توافقی بین دونالد ترامپ،‌ رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در جریان نشست در هانوی حاصل نشد.

کاخ سفید افزود، ترامپ و اون بدون اعلام هیچ گونه توافقی محل نشست خود را ترک کردند و به هتل‌های به محل اقامت خود بازگشتند.

در ادامه این بیانیه آمده است: رهبران آمریکا  و کره شمالی درباره راه‌های مختلف برای دستیابی به خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره و اهداف اقتصادی مذاکره کردند. در حال حاضر هیچ توافقی حاصل نشده اما تیم‌های هر دو کشور به دنبال نشستی در آینده هستند.

این در حالی است که اظهارات اولیه این دو مقام امیدوارکننده بوده و حکایت از امکان حصول توافقی در نشست دوم ترامپ و اون داشت./

پایان پیام

نظرات کاربران

Parameter:392657!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون