صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

438252 1398/08/25 15:06:51
0.0 (0)

محجوب:

شهرداری با پدیده شوم استفاده از کودکان در غربالگری زباله برخورد کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، از شهرداری خواست تا با پدیده شوم بکارگیری کودکان در غربالگری زباله برخورد کرده و به پیمانکاران اجازه سوءاستفاده از کودکان را ندهد.

علیرضا محجوب  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با صحبت‌های اخیر رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص بی‌توجهی شهرداری به درخواست مکرر این سازمان درباره منع بکارگیری کودکان در غربالگری زباله، گفت: توصیه‌نامه کنوانسیون ممنوعیت و اقدام فوری برای محو بدترین اشکال کار کودک، بکارگیری کودکان در غربالگری زباله را ممنوع کرده است. 

 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای  اسلامی با اشاره به توصیه‌نامه کنوانسیون ممنوعیت و اقدام فوری برای محو بدترین اشکال کار کودک اظهار کرد: از نظر این کنوانسیون، اصطلاح «بدترین اشکال کار کودک» شامل کلیه اشکال بردگی یا شیوه‌های مشابه بردگی، از قبیل فروش و قاچاق کودکان،بندگی به علت بدهی و رعیتی و کار با زور یا اجباری، از جمله‌استخدام به زور یا اجباری کودکان برای استفاده در درگیری مسلحانه می‌شود. 

محجوب ادامه داد: فراهم کردن یا عرضه کودک برای روسپی‌گری، تولید زشت نگاری یا اجراهای زشت نگارانه؛ استفاده، فراهم کردن و یا عرضه کودک برای فعالیت‌های غیرقانونی، به ویژه برای تولید و قاچاق مواد مخدر به گونه‌ای که در معاهدات بین‌المللی‌مربوط تعریف شده‌اند و در واقع هر کاری که به دلیل ماهیت آن، احتمال دارد برای سلامتی، ایمنی یا اخلاقیات کودکان ضرر داشته باشدنیز شامل بدترین اشکال کار کودک می‌شود که مبارزه با آن باید اولویت دولت‌ها باشد.

جای کودکان در سطل زباله و خیابان نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه جای کودکان در سطل زباله و خیابان نیست، افزود: کودکان باید در مدارس و محل‌های تربیتی رشد کنند، شهرداری‌ها در همه جای دنیا کودکان را ساماندهی می‌کنند اما متاسفانه برخی از پیمانکاران طرف قرار داد با شهرداری‌ از کودکان در غربالگری زباله‌ها استفاده می‌کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در پایان، تاکید کرد: انتظار داریم شهرداری هرچه سریع‌تر با این پدیده شوم برخورد کرده و پیمانکاران اجازه ندهند از کودکان در غربالگری زباله سوءاستفاده کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438252!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون