صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
حسین‌زاده با تاکید بر عدم مذاکره جدید با آمریکا:

شرط مذاکره بازگشت آمریکا به برجام و رفع تحریم‌ها است

نایب رئیس فراکسیون امید با تاکید بر عدم مذاکره جدید با آمریکا، گفت: «برجام» تنها موضوعی است که می‌تواند محور مذاکرات قرار بگیرد و شرط آن هم بازگشت آمریکا به برجام و رفع تحریم‌ها است.

عبدالکریم حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در روزهای آتی، گفت: تنها موضوعی که می‌تواند محور مذاکرات قرار بگیرد، «برجام» است که شرط آن هم بازگشت آمریکا به برجام و رفع تحریم‌ها است. خارج از این موضوع دور تسلسل باطلی است که سرانجام آن هم مشخص نیست.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به نظر می‌رسد همه صاحب نظران و سیاسیون ایرانی و آمریکایی باید پیرامون برجام باشد و بر این مسئله تاکید داشته باشند زیرا برای این توافق سال‌ها و ماه‌ها تلاش شده است.

بازگشت آمریکا به برجام شاید بتواند فصل شروع مذاکرات باشد

وی با بیان اینکه بازگشت آمریکا به برجام شاید بتواند فصل شروع مذاکرات باشد، گفت: اروپایی‌ها در برجام ماندند و بر ادامه اجرای آن تاکید کردند و در این مدت جهت رفع ابهامات بارها با مقامات دیپلماسی ایران مذاکره کردند هرچند تاکنون ام عملی به نفع برجام برنداشتند اما آمریکا از برجام خارج شده و محلی از اِعرالب ندارند.

حسین‌زاده یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران مواضع و برنامه‌های خود را شفاف اعلام کرده و بر اساس توافق، به تعهدات خود عمل کرده است، در این مدت هم بنابر همین توافق نسبت به کاهش تعهدات برجام گام‌هایی را برداشته است.

روحانی برنامه‌ای برای دیدار با ترامپ ندارد

نایب رئیس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: هیچ برنامه‌ای برای دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل اعلام نشده است و بعید به نظر می‌رسد که این اتفاق رخ دهد زیرا جمهوری اسلامی ایران دیگر اعتمادی به هیات حاکمه آمریکا ندارد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:430039!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون