صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
خضری:

شرط تاهل در ثبت نام مسکن ملی، امید به ازدواج را کاهش می دهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرط تاهل در ثبت نام طرح ملی مسکن گفت: می توانستند ثبت نام را برای مردم آسان تر کنند که اگر این اتفاق می افتاد جوان برای ازدواج امنیت مسکن هم داشت، در حالی که در حال حاضر جوان مجرد هیچ امیدی برای ازدواج ندارد.

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شروط ثبت نام در طرح ملی مسکن که تاهل یکی از آن گزینه ها است، کاهش ازدواج و لزوم ایجاد انگیزه و برداشتن موانع ازدواج را یادآور شد و گفت: اولویت برای خانه دار شدن با متاهل ها است، اما این واقعیت وجود دارد که سن اشتغال و ازدواج 12 میلیون ایرانی گذشته است.

پول نفت صرف ساختن مسکن ارزان قیمت شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: این آمار کف جامعه است و جمعیت زیادی در این جامعه آماری قرار می گیرند و در این بین حق با مجردها هم است و اگر بخواهیم واقع بین باشیم بهتر است به جای اینکه پول نفت و گاز این کشور پهناور را صرف امور نامعلوم کنیم، صرف ساختن مسکن ارزان قیمت و انبوه سازی کنیم.

اعتقادی به شرط تاهل برای ثبت نام در مسکن ملی ندارم

وی در ادامه گفت: برای این کار می توانیم برای فرد مجرد، متاهل و متاهل دارای فرزند متراژهای مشخصی در نظر بگیریم و در واقع بر اساس سرانه افراد، متراژ تعیین کنیم و شرط ثبت نام را تاهل نگذاریم و بنده هم خیلی به این شرط اعتقاد ندارم.

 نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امکان این بود که پیش شرط تاهل در ثبت نام مسکن ملی برداشته شود، تصریح کرد: می توانستند ثبت نام را برای مردم راحت تر و آسان تر کنند که اگر این اتفاق می افتاد جوان برای ازدواج امنیت مسکن هم داشت و زمینه برای ازدواجش فراهم می شد، در حالی که در حال حاضر جوان مجرد هیچ امیدی برای ازدواج ندارد.

مسکن ملی پیش زمینه آسیب های اجتماعی خواهد شد

 خضری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قشر خاصی در این منازل سکونت خواهند کرد، پیش زمینه آسیب های اجتماعی خواهد بود و وقتی می خواهیم یک مورد را درست کنیم موارد دیگر را خراب می کنیم، چرا که متاسفانه همه جوانب را در نظر نمی گیریم و خیلی شتاب زده انجام می دهیم، این طرح هم مثل بسیاری از طرح های وزارت راه و شهرسازی بی خاصیت است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:437577!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون