صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
425210 1398/05/20
0.0 (0)

شهریاری مطرح کرد:

شاید دولت ارز لازم برای تامین کالابرگ الکترونیک را نداشته باشد

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در قانون بودجه سال 98 فروش نفت در حد 1.5 میلیون بشکه در روز پیش‌بینی و در نظر گرفته شده بود و در عمل این اتفاق نیفتاد و همین امر باعث شده تا ارز موردنظر برای اعطای کالابرگ الکترونیک به نیازمندان تامین شده باشد و با توجه به اینکه ارز موردنیاز تامین نشد، شاید دولت امکان اجرای این بخش از قانون بودجه را ندارد.

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت،  سیدکمال الدین شهریاری  با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری به دولت برای رفع مشکلات معیشتی مردم گفت: آنچه که رهبر معظم انقلاب از دولت در این وضعیت انتظار دارند نظارت و کنترل دقیق بازار و قیمت کالاها برای جلوگیری از فشار معیشتی به مردم است.

وی افزود: ما می‌دانیم که در شرایط فعلی درآمد ارزی‌مان کاهش پیدا کرده و در این زمینه انتظارات زیادی از دولت نباید داشته باشیم، اما انتظاری که داریم و بحق هم هست و مقام معظم رهبری هم در فرمایشات و تاکیداتشان آن را مدنظر قرار دادند، این است که با این کمبود منابع ارزی وقتی که ارز دولتی برای واردات یک کالای اساسی تخصیص داده می‌شود، وقتی به واردکننده ارز داده می‌شود باید واردات کالا توسط وی تا آخرین زنجیره توزیع، کالای واردشده مورد نظارت دولت باشد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همانطور که گفته شد باید دولت نظارتش را بر این امر اعمال کند تا واردکننده که کالا را با ارز دولتی وارد کرده، با نرخ ارز بازار آزاد به مردم بفروشد.

شهریاری خاطرنشان کرد: آنچه که امروز دولت در آن کم‌کاری و ناتوانی دارد نظارت و کنترل بر بازار و قیمت‌ها و توزیع کالاهاست و نظارتی بر این امر و رسیدن کالا به دست مصرف‌کننده واقعی و جلوگیری از دلالی، واسطه‌گری و مواردی از این دست انجام نمی‌شود و شاهد اعمال فشارها بر مردم هستیم.

به گزارش فارس نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: در قانون بودجه سال 98 فروش نفت در حد 1.5 میلیون بشکه در روز پیش‌بینی و در نظر گرفته شده بود و در عمل این اتفاق نیفتاد و همین امر باعث شده تا ارز موردنظر برای اعطای کالابرگ الکترونیک به نیازمندان تامین شده باشد و با توجه به اینکه ارز موردنیاز تامین نشد، شاید دولت امکان اجرای این بخش از قانون بودجه را ندارد.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425210!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون