صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
407013 1398/02/11
0.0 (0)

رضیان در صحن علنی مطرح کرد؛

سیل اخیر ناشی از ضعف و سهل انگاری مدیران بود/ پرداخت خسارت سیل زدگان در اولویت کار دولت باشد

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اولویت دولت و مجلس باید ساماندهی رودخانه‌ها و جلوگیری از تجاوز به حریم رودخانه‌ها باشد، گفت: اولویت دولت پرداخت خسارت سیل زدگان باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالله رضیان در نشست علنی امروز (یکشنبه 18 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی ابعاد سیل اخیر در مناطق مختلف کشور از جمله مازندران گفت‌: از بردباری مردم سیل زده مازندران به ویژه‌ شهرستان‌های سیمرغ، سوادکو، میان دورود، ساری و نکا تشکر می‌کنم. سیل مازندران با توجه به بارندگی‌های بسیاری که همیشه شاهد آن بودیم ناشی از ضعف ما و سهل انگاری دستگاه‌های مختلف در طول سال‌های گذشته بود، چرا که رودخانه‌ها ساماندهی نشده‌اند، دیوارسازی صورت نگرفته است و به حریم این رودخانه‌ها تجاوز شده است که این موارد موجب رقم خوردن اتفاقات اخیر بود.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون باید اولویت مجلس شورای اسلامی و دولت ساماندهی رودخانه‌ها باشد، چرا که یقیناً در کوتاه مدت باز هم شاهد این آسیب‌ها خواهیم بود، ادامه داد: در شهر زیرآب سوادکوه در طول سال‌ها شاهد بودیم که به حریم رودخانه تجاوز شد و دیواره سازی لازم انجام نشد و این موضوع موجب شد در 4 سال گذشته چند خانه‌ در سیل آسیب ببینند. چند باری هم در این خصوص با دولت صحبت‌هایی داشته‌ایم که اتفاقی رخ نداد.

تمامی خسارات سیل ناشی از ضعف مدیریت بود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  در شهر سیمرغ نیز پل‌های غیراستاندارد موجب بالا آمدن آب شد، شهر کیاکلا در آسیب جدی قرار گرفته بود و تمامی این اتفاقات ناشی از ضعف مدیریت ما بود لذا باید خسارت‌ها را جدی گرفت و پرداخت هزینه خسارات در اولویت قرار گیرد.

رضیان با تشکر ازدستگاه‌هایی همچون سپاه و جمعیت هلال احمر که پای کار آمده‌اند ، اظهار کرد: اکنون در مازندران در شهر زیرآب بحران‌هایی را شاهد هستیم و زیرساخت‌های مرتبط با دانشگاه‌ها و مدارس دچار مشکل شده‌اند این در حالی است که هنوز خسارت سیل غرب استان مازندران پرداخت نشده است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:407013!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین