صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
394600 1397/12/22
0.0 (0)

سفیر ونزوئلا در دیدار با عبدالرضا مصری؛

سیاست مداخله‌گرانه آمریکا علیه ونزوئلا بدعتی خطرناک در تاریخ روابط خارجی است

عبدالرضا مصری گفت: سیاست مداخله‌گرانه آمریکا علیه ونزوئلا نه تنها نقض منشور سازمان ملل، اصول حقوق بشر و قوانین بین المللی است بلکه قطعا بدعتی خطرناک در تاریخ روابط خارجی خواهد بود.

کارلوس آکالا کوردونس سفیر ونزوئلا با عبدالرضا مصری نماینده مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

مصری در ابتدای این دیدار با اشاره به تحولات اخیر ونزوئلا گفت: تحولات ونزوئلا را با دقت رصد می‌کنیم و از ناآرامی‌هایی که توسط امپریالیسم جهانی در کشورتان رخ داده است، متاسف هستیم.

وی افزود: اقدام خرابکارانه‌ی اخیر در سیستم برق سراسری ونزوئلا که با حمایت و برنامه‌ریزی آمریکا انجام شده است را تاسف برانگیز می‌دانیم چرا که مستقیماً زندگی روزمره مردم را متاثر ساخته و حتی جان بسیاری از افراد را در معرض خطر قرار داده است.

عبدالرضا مصری سفیر سابق کشورمان در ونزوئلا همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران از دولت قانونی نیکلاس مادورو و ملت ونزوئلا در تعیین سرنوشت خود حمایت کرده و مخالف هرگونه مداخله خارجی است.

کارلوس آکالا کوردونس سفیر ونزوئلا در تهران نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت تحولات کنونی در کشورش گفت: بعد از حملات سایبری آمریکا، دولت نیکلاس مادورو موفق شده است که مجددا برق بسیاری از نقاط ونزوئلا را تامین کرده و بر مشکلات بوجود آمده فائق آید.

سفیر ونزوئلا در تهران همچنین گفت: ونزوئلا در برابر این توطئه ها تنها نیست و ایران و کشورهای زیاد دیگری در این مبارزه در کنار ما ایستاده اند که جای تقدیر دارد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که دولت مادورو با حمایت متحدانش بر همه مشکلات موجود فائق آید.

نظرات کاربران

Parameter:394600!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین