صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

424004 1398/05/13 17:57:36
0.0 (0)

ملکشاهی:

سیاست‌های دولت برای تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد نیازمند تجدیدنظر است

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سیاست‌های دولت برای تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد نیازمند تجدیدنظر است، گفت:برخی سیاست‌ها در دولت‌های قبلی برای تهیه مسکن اقشار کم‌درآمد اجرا شد که بهتر است دولت نواقص طرح‌های قبلی از جمله مسکن مهر را برطرف کند.

محمدرضا ملکشاهی‌راد عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به افزایش اجاره‌بهای مسکن طی ماه‌های گذشته، گفت:دولت بازار مسکن را در حوزه اجاره‌بها رها کرده است.

وی با بیان اینکه وضعیت بازار اجاره‌بهای مسکن، به‌خصوص در شهرهای بزرگ وخیم شده، به نحوی که اقشار متوسط جامعه نیز امکان تهیه مسکن مناسبی را ندارند، اظهار داشت: دولت باید در سیاست‌هایش برای تهیه مسکن اقشار کم‌درآمد تجدیدنظر کند.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس افزود: در جلسات متعددی که با برخی معاونین وزارت راه و شهرسازی درباره وضعیت اجاره‌بهای مسکن داشته‌ایم، آنها نتوانسته‌اند برنامه جامع و مشخصی برای مهار قیمت‌ها ارائه کنند که این مسئله موجب انتقادات جدی نمایندگان شده است.

اقشار متوسط جامعه نیز امکان تهیه مسکن مناسبی را ندارند

ملکشاهی‌‌راد تأکید کرد: از دولت انتظار داریم شرایط کشور و اقشار ضعیف جامعه و حتی اقشار متوسط را درک کرده و فهم صحیحی از وضع موجود کشور داشته باشد؛ با روندی که در دولت می‌بینیم، نمی‌توان شاهد برنامه‌ای مدون برای جلوگیری از افزایش قیمت مسکن بود، بنابراین باید زمینه برای حضور بخش خصوصی در بخش مسکن فراهم شود.

وی با تأکید بر اینکه نابه‌سامانی موجود در بازار مسکن موجب شده تا زمینه برای حضور بخش خصوصی در این حوزه فراهم نشود، گفت: در حال حاضر شرایط بازار و قیمت‌ها به‌گونه‌ای است که گویا دولت برنامه‌ای برای جلوگیری از رشد بی‌رویه قیمت‌های اجاره‌بهای مسکن ندارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان خاطرنشان کرد:  برخی سیاست‌ها در دولت‌های قبلی برای تهیه مسکن اقشار کم‌درآمد اجرا شد که بهتر است دولت نواقص طرح‌های قبلی از جمله مسکن مهر را برطرف کند و آن را ادامه دهد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:424004!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون