صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/02/11
0.0 (0)

محمودی؛

ستاد تنظیم بازار خود تنظیم نیست

نماینده مجلس دهم، با بیان اینکه در شرایط کنونی بازار کالاهای اساسی توسط دلالان اداره می شود، گفت: به طور حتم مردم آسیب اصلی گرانی کالاهای اساسی را می بینند و این به ضرر کشور است.

سمیه محمودی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت کالاهای اساسی به ویژه برنج در کشور، گفت: متأسفانه علت اصلی تلاطمات بازار کالاهای اساسی و افزایش قیمت این محصولات، عملکرد نامناسب ستاد تنظیم بازار است.

بازار

ستاد تنظیم بازار خود تنظیم نیست

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه به نظر من ستاد تنظیم بازار خود تنظیم نیست، گفت: این ستاد خود تنظیم نیست و عملکرد قابل قبولی ندارد، حال چگونه این نهاد می خواهد بازار گسترده کشور را مدیریت و ساماندهی کند.

نمی توان تمام مشکلات و گرانی ها را به گردن تحریم ها انداخت

وی با انتقاد از عدم هماهنگی میان دستگاه های دولتی برای ساماندهی بازار کالاهای اساسی، افزود: قطعا باید فکری برای بهبود وضعیت و عملکرد این دستگاه ها صورت گیرد، از این رو نمی توان تمام مشکلات و گرانی ها را به گردن تحریم ها انداخت، بلکه بخشی از این مسائل به علت مشکلات مدیریتی است.

افزایش قیمت کالاهای اساسی در حالی رخ می دهد که بسیاری از این محصولات در داخل کشور تولید می شود، در شرایط کنونی ناهماهنگی ستاد تنظیم بازار با وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت شرایط را به سمت تشدید تلاطمات بازار کشانده است

محمودی ادامه داد: افزایش قیمت کالاهای اساسی در حالی رخ می دهد که بسیاری از این محصولات در داخل کشور تولید می شود، در شرایط کنونی ناهماهنگی ستاد تنظیم بازار با وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت شرایط را به سمت تشدید تلاطمات بازار کشانده است.

ستاد تنظیم بازار کفایت لازم را برای مدیریت بازار کالاهای اساسی ندارد

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:ستاد تنظیم بازار در واقعیت کفایت لازم را برای مدیریت بازار کالاهای اساسی ندارد و عملا شاهدیم که قیمت این کالاها از جمله برنج به صورت روزانه یا ماهانه افزایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: در گذشته متولی مدیریت واردات و صادرات محصولات کشاورزی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی بود، اما در شرایط کنونی ستاد تنظیم بازار مسئولیت این حوزه را بر عهده دارد.

رانت دلالان برای واردات گسترده کالاهای اساسی

محمودی تصریح کرد: در شرایط کنونی بسیاری از کالاها در کشور انبار و دپو شده و اجازه صادرات آن کالا داده نمی شود، ولی عده ای رانت خوار و دلال با استفاده از امتیازات رانتی، با ارز دولتی همان کالا را وارد می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در شرایط کنونی بازار کالاهای اساسی توسط دلالان اداره می شود، افزود: به طور حتم مردم آسیب اصلی گرانی کالاهای اساسی را می بینند و این به ضرر کشور است.

مجلس باید به مسئله گرانی کالاهای اساسی به صورت جدی ورود کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: مجلس قطعا باید به مسئله گرانی کالاهای اساسی به صورت جدی ورود کند و مسئولان مربوطه باید در صحن علنی پاسخگوی سوالات نمایندگان و اقداماتشان باشند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:406932!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین