صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس

497179 1400/07/11 15:37:00
3.0 (1)

سازوکار مجلس برای صدور مجوزهای کسب و کار

نمایندگان مجلس در جریان بررسی "طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار" روند صدور مجوزهای کسب و کارها از جمله کسب و کارهای تهدیدکننده سلامت، محیط زیست و امنیت ملی را تعیین تکلیف کردند.  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه علنی یکشنبه (11 مهر) به ریاست دکتر محمدباقر قالیباف، راس ساعت 8 و 8 دقیقه و با حضور 216 نفر از نمایندگان آغاز شد.

قالیباف در نطق پیش از دستور با بیان اینکه نتایج تحول رویکردهای مجلس یکی پس از دیگری در حال به ثمر رسیدن است، تاکید کرد: نمایندگان کلیات طرح تصویب صدور مجوزهای کسب و کار را با رأی قاطع به تصویب رساندند، این طرح موانع پیش روی مردم برای راه‌اندازی کسب و کار و خلق ثروت را برمی‌دارد و در این زمینه تحول ایجاد می‌کند.

گفتنی است، نمایندگان خانه ملت در جلسه علنی یکشنبه در جریان بررسی "طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار"، با اصل ماده 1 این طرح و تبصره‌های 1 تا 6 آن موافقت کردند که براساس آن روند صدور مجوزهای کسب و کارها از جمله کسب و کارهای تهدیدکننده سلامت، محیط زیست و امنیت ملی تعیین تکلیف شد.

در  ادامه محسن فتحی، مهدی سعادتی بیشه سری، علی جدی، غلامرضا نوری قزلجه و صالحی دارانی به ایراد نطق میان دستور پرداختند.

 

مخالفت با تبدیل سرخس، دوغارون و مازندران به مناطق آزاد

بر اساس این گزارش، نمایندگان در نشست علنی یکشنبه (11 مهر) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه ایجاد مناطق آزادتجاری-صنعتی سرخس- دوغارون و مازندران اعاده شده از شورای نگهبان، با این گزارش با 111 رأی موافق، 91 رأی مخالف و بدون رأی ممتنع از مجموع 236 نماینده حاضر در صحن مخالفت کردند.

 

بیانیه نمایندگان مجلس در حمایت از رزمایش صلح و فاتحان خیبر

نمایندگان مردم در مجلس طی بیانیه ای از رزمایش صلح و فاتحان خیبر در مرزهای شمال غرب کشور حمایت کرده و خواستار تذکر جدی وزارت خارجه به دولت های بازیگر در حوزه قفقاز شدند.

 

دولت برای مقابله با طوفان در استان سیستان و بلوچستان گام بردارد

به دنبال جانباختن ۶ نفر از هموطنانمان در بندر چابهار در اثر طوفان نایب رئیس مجلس از دولت خواست تا برای مقابله با طوفان در استان سیستان و بلوچستان اقدام عاجل داشته باشد.

 

لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری‌ها اصلاح شد

همچنین در دقایق پایانی صحن امروز نمایندگان خانه ملت به منظور تامین نظر شورای نگهبان لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری‌ها اصلاح کردند.

 

 جوابیه خدایی در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان

روح الله متفکرآزاد عضو هیأت رئیسه مجلس نیز جوابیه رئیس سازمان سنجش در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان درباره انتقاد از عملکرد وی در این سازمان را قرائت کرد.

 

 پایان جلسه علنی ۱۱ مهرماه ماه مجلس

گفتنی است جلسه علنی ساعت 11 و 55 دقیقه به پایان رسید و به گفته علی نیکزاد نایب رئیس مجلس، جلسه بعدی دوشنبه ۱۲ مهرماه خواهد بود.

نظرات کاربران

Parameter:497179!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون