صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
423582 1398/05/10
0.0 (0)

پورابراهیمی مطرح کرد:

ساده سازی مراودات بورس و شبکه بانکی با حذف 4 صفر از پول ملی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با حذف 4 صفر از پول ملی نحوه محاسبه و مراودات بورس و شبکه بانکی ساده سازی می شود.

محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه هیئت دولت درباره حذف 4 صفر از پول ملی تصویب شد، گفت: از روز نخست که بحث حذف یک صفر مطرح شده بود، پیشنهاد شد که 4 صفر حذف شود چراکه با توجه به  هزینه های سنگین حذف صفرها، این اقدام منطقی تر است.

 نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با حذف 4 صفر از پول ملی نحوه محاسبه ساده تر می شود، افزود: با این اقدام، تمام محاسبه های بخش حسابداری تغییر یافته و اسناد و مدارک عوض می شود.

حذف صفر از پول رایج کشور

ساده سازی عددها با حذف 4 صفر 

وی ادامه داد: با حذف 4 صفر ساده سازی عددها صورت می گیرد و تقریبا محاسبه عددها آسان تر می شود، براین اساس مجلس با حذف 4 صفر موافق بوده و در طرح بانکداری به آن توجه کرده است.

حذف چهار صفر از پول ملی در راستای امور ثبتی و حسابداری است و نگهداری حساب‌ها را راحت‌تر خواهد کرد

پورابراهیمی با بیان اینکه حذف چهار صفر از پول ملی در راستای امور ثبتی و حسابداری است و نگهداری حساب‌ها را راحت‌تر خواهد کرد، تاکید کرد: با حذف 4 صفر از پول ملی مراودات بورس و شبکه بانکی کشور ساده سازی می شود و این اقدام برای کشور مفید خواهد بود.

لایحه حذف 4 صفر باید به مجلس ارسال شود

وی با اشاره به تبدیل ریال به تومان در مراودات روزمره، افزود: حذف 4 صفر که در هیئت دولت به تصویب رسیده باید به مجلس ارسال و پس از بررسی و تصویب اجرایی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به کاهش ارزش پول در سال‌های گذشته حتما باید اصلاح اعداد و ارقام در دستور کار قرار بگیرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:423582!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین