صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
416579 1398/03/31
0.0 (0)

ارائه تسهیلات 9 درصدی برای نوسازی بافت فرسوده؛

ساخت ساختمان های چند واحدی بخشی از خلاء کمبود مسکن را حل می کند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به هر میزانی که اعتبار و سرمایه جدید به بازار ساخت و ساز مسکن تزریق شود، به همان میزان آثار مثبت آن را می توان در آینده بازار مشاهده کرد.

قلی اله‌قلی‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آغاز ثبت نام برای دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری، گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، این تسهیلات در کلانشهرها به میزان 50 میلیون تومان و در سایر شهرها 40 میلیون تومان خواهد بود که بازپرداخت آن با سود 9 درصد محاسبه می شود.

قلی الله قلی زاده

ارائه تسهیلات 50 میلیونی برای نوسازی بافت فرسوده کافی و مطلوب نیست

نماینده مردم کلیبر و خداآفرین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته به نظر من با توجه به وضعیت بازار و گرانی مصالح ساختمانی، ارائه تسهیلات 50 میلیونی برای نوسازی بافت فرسوده کافی و مطلوب نیست، اما قطعا این مسئله می تواند سرآغازی برای تقویت این حوزه محسوب شود.

رابطه دو سویه ارائه تسهیلات ساخت و ساز در بازار مسکن

به طور حتم به هر میزانی که اعتبار و سرمایه جدید به بازار ساخت و ساز مسکن تزریق شود، به همان میزان آثار مثبت آن را می توان در آینده بازار مشاهده کرد

وی گفت: به طور حتم به هر میزانی که اعتبار و سرمایه جدید به بازار ساخت و ساز مسکن تزریق شود، به همان میزان آثار مثبت آن را می توان در آینده بازار مشاهده کرد.

دولت نسبت به بهبود وضعیت بازار مسکن خوشبین است

اله‌قلی‌زاده ادامه داد: دولت نسبت به بهبود وضعیت بازار مسکن خوشبین است و به صورت متداول، وعده اجرا و ارائه بسته های حمایتی جهت تولید مسکن را داده، از این رو امیدواریم در آینده ای نزدیک این قول ها عملیاتی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: مسئله نوسازی بافت فرسوده از اهمیت بسیاری برخوردار است، اما دولت و وزارت راه و شهرسازی در شرایط کنونی در مرحله ارائه طرح قرار دارند و هنوز این موضوع به درستی عملیاتی نشده است.

نقش مثبت بازآفرینی شهری و نوسازی بافت فرسوده در رفع مشکل کمبود مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی کشور به ویژه کلانشهرها با مشکل کمبود مسکن مواجه هستند، حال به نظر من نوسازی بافت فرسوده و ساخت ساختمان های چند واحدی، می تواند بخشی از خلاء کمبود مسکن را حل کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:416579!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون