صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
410280 1398/02/27
0.0 (0)

انتقاد هاشم زایی از صدور مجوزهای غیر قانونی در ساخت و سازها

ساختمان‌های بزرگ در کشور ما جز با نفوذ و پرداخت حق حساب تاسیس نمی‌شود

نماینده تهران در مجلس با تاکید بر ضرورت برخورد با صدور مجوزهای غیر قانونی در ساخت و سازها، اظهار کرد: در رابطه با شهرسازی، شورای عالی شهر سازی برای شهرهای مختلف به خصوص کلانشهرها نقشه راه مشخصی طراحی می‌کند که متاسفانه اجرایی نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت عبدالرضا هاشم‌زایی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که شهرداری ها به عنوان متولیان ناظر بر ساخت و سازها وظیفه دارند تا در برابر ساخت و سازهای غیر مجاز بایستند، گفت: بنده اعتقاد دارم که ساختمان‌های بزرگ و نامتعارف جز با نفوذ و پرداخت حق حساب ساخته نمی‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت برخورد با صدور مجوزهای غیر قانونی در ساخت و سازها، اظهار کرد: در رابطه با شهرسازی، شورای عالی شهر سازی برای شهرهای مختلف به خصوص کلانشهرها نقشه راه مشخصی طراحی می‌کند که متاسفانه اجرایی نمی‌شود. بنده معتقد هستم که ساختمان‌های بزرگ در کشور ما جز با نفوذ و پرداخت حق حساب تاسیس نمی‌شود.

وی در ادامه، اضافه کرد: شاهد هستیم که پروانه ساخت برای ساختن یک آپارتمان پنج طبقه با هزار متر زیر بنا صادر می‌شود، اما در طول اجرای این پروژه‌، ساختمانی با هزار و ۵۰۰ متر زیربنا ساخته می‌شود. در نهایت ۵۰۰ متر اضافی در ایده‌آل ترین حالت به کمیسیون ماده "۱۰۰ " می‌رود و در آن جا  به جای رای به تخریب صرفا جریمه شده و پول ۵۰۰ متر پرداخت می‌شود.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این روش یک تخلف در پوشش قانون است.

به گزارش ایسنا هاشم زایی خاطرنشان کرد: در طول ساخت و ساز اگر بحث حق و حساب و ارتباطات پنهانی وجود نداشته باشد عملا اجازه ساخت داده نمی‌شود. اگر ضوابط رعایت شود آجری بر روی آجر گذاشته نمی‌شود، اما این فساد است که اجازه سامان دهی ساخت و سازها را نمی‌دهد. شهرداری به عنوان متولی امر باید با این موضوع برخورد کند و شورای اسلامی شهر تهران باید بر کوتاهی شهرداری نظارت داشته و به موضوع ورود پیدا کند.

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:410280!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین