صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

432769 1398/07/13
0.0 (0)

عضو فراکسیون زنان در مجلس:

زنان در تصمیم سازی و تصمیم گیری حزبی فعال و پیشقدم باشند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، معتقد است: احزاب ما در معرفی افراد به جامعه موفق بوده اند، ولی انتظاری را که از احزاب کشور داریم هنوز برآورده نشده است

پروانه مافی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  با اشاره به موضوع تقویت احزاب در کشور، گفت: تحزب به شکل واقعی، فرهنگ حزب گرایی یعنی آنچه که در برخی کشورهای در دنیا رایج است،در کشور ما هنوز جا نیفتاده است.

وی افزود: ما در کشور احزاب مختلف داریم  و بنده در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب فعال هستم ،حدود سه سال است که در تلاش هستیم که  احزاب را شناسنامه دار کرده و میدان فعالیت احزاب را توسعه  و افزایش می‌دهیم.

توسعه احزاب می تواند در مشارکت سیاسی رسمی و جدی مردم اثرگذار باشد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  توسعه احزاب می تواند در مشارکت سیاسی رسمی و جدی مردم اثرگذار باشد، مطرح کرد: واقعیت این است که هنوز ما در بحث تحزب به آن مرحله ای که احزاب پاسخگوی افرادی که معرفی می کنند و در شرایطی که برای فرد معرفی شده ایجاد می‌شود،باشند؛ به وجود نیامده است.

بیشتر بخوانید:

عضو فراکسیون احزاب و تشکل های مدنی مجلس با اشاره به فعالیت فصلی احزاب در زمان انتخابات، مطرح کرد: به این دلیل که احزاب گاهی پاسخگو نیستند ؛ نمی توانیم بگوییم که تحزب در کشور موفق نبوده و متوقف باشند و به احزاب به عنوان نهادهای سیاسی توجه نکنیم؛ چراکه این بحث ،یک موضوع جدی برای کشور است.

احزاب  کشور در معرفی افراد به جامعه و مشارکت سیاسی مردم موفق بوده اند

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه حاکمیت باید از احزاب پشتیبانی و حمایت کرده و دست احزاب را باز بگذارد، تاکید کرد: فعالیت توسعه احزاب را همچنان ادامه دهیم و کمک می کنیم تا درباره احزاب در کشور فرهنگ‌سازی شود.

وی با بیان اینکه آموزش در توسعه احزاب خیلی می‌تواند موثر باشد و به آن ها کمک کند، ادامه داد: درموضوع فرهنگ سازی برای تحزب، باید هم خود احزاب ، وزارت کشور و خانه احزاب تلاش های جدی و موثری داشته باشند تا بتوانیم موفقیت های احزاب را ببینیم و آنها در جایگاه خودشان بتوانند فعالیت سیاسی جدی داشته باشند.

نقش موثر زنان در بدنه احزاب

عضوهیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی، معتقد است: احزاب ما در معرفی افراد به جامعه و مشارکت سیاسی مردم موفق بوده اند، ولی انتظاری را که از احزاب داریم هنوز برآورده نشده است.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش زنان در بدنه احزاب، خاطرنشان کرد: زنان هم باید در بخش های مختلف اجرایی احزاب و شوراهای مرکزی حضور موثر و مفید داشته باشند؛ خود زنان در بخش های مختلف اجرایی، تصمیم سازی و تصمیم گیری حزبی خودشان باید فعال ، موثر و پیشقدم باشند. هرچه حضور زنان قوی تر باشد،آن حزب می تواند موثرتر و موفق تر ظاهر شود، شاید یکی از ملاک‌های توفیق احزاب را بتوانیم در میزان کَمی حضور و مشارکت زنان در آن حزب ببینیم. / 

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:432769!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون