صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

432338 1398/07/10 10:08:01
0.0 (0)

انارکی محمدی مطرح کرد:

رونق بازارهای سوداگرانه ارز و طلا با نارضایتی سهامداران خرد

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: نارضایتی سهامداران خرد و عدم ماندگاری آنها در بازار سبب حضور در بازارهای سوداگرانه ای مثل ارز و طلا شده و بر التهابات دامن خواهد زد.

احمد انارکی محمدی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستورالعمل جدید سازمان بورس، گفت: قبل از هر تصمیمی در بازار سرمایه باید منافع سهامداران خرد مدنظر قرار گرفته و کاهش ریسک در بازار پایه در نهایت باید به نفع سهامداران خرد باشد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازار پایه شامل شرکت هایی است که به جهت نداشتن شرایط در بورس پذیرفته نشدند یا اخراج شدند، بنابراین برخی شرکت های بازار پایه پرریسک هستند، افزود: برخی شرکت ها قابلیت رشد و حضور در تابلوی اصلی را می توانند داشته باشند، از سویی برخی شرکت های بورسی نیز ممکن است به بازار پایه منتقل شوند.

بورس و دلار

 

کاهش نوسان در بازار پایه  از ارزش یک سهم نمی کاهد

وی با تاکید بر اینکه کاهش نوسان در بازار پایه از ارزش یک سهم نمی کاهد و فقط از هیجانات و ایجاد حباب جلوگیری خواهد کرد، ادامه داد: بی تردید سهام ارزشمند راه خود را پیدا می کند، البته کاهش دامنه نوسان با شیب ملایم می تواند از بروز التهاب منفی و ریزش یکباره قیمت ها جلوگیری کند.

انارکی تاکید کرد: تجربه گذشته نشان می دهد عدم کنترل نوسانات و رشد حباب گونه و غیر منطقی قیمت در همه تابلوها و بازارهای بورسی منجر به تکرار تجربه شرکت کنتورسازی می شود، اما برای تفکیک و تشخیص  سهام شرکت های با ارزش و شرکت های پرریسک باید به سهامداران خرد کمک شود.

کاهش نوسان در بازار پایه برای کنترل حباب برخی شرکت های پرریسک صورت گرفته است

وی با بیان اینکه کاهش نوسان در بازار پایه در جهت کنترل حباب برخی شرکت های پرریسک صورت گرفته است، افزود: در این میان به جهت عدم تشخیص دقیق شرکت های ارزنده همه شرکت ها در روزهای اول اجرای مقررات جدید دچار ریز شدند، بدیهی است قبل از رشد این شرکت ها تذکرات و اطلاع رسانی می توانست اوضاع را بهبود دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: سهامداران خرد که اطلاعات کمی دارند نباید هیجانی رفتار کرده و چه در بازار بورس و چه در بازار پایه نباید در صف خرید و فروش قرار گیرند، براین اساس برای سهامداران خرد و تازه وارد همیشه خرید صندوق های سرمایه‌گذاری توصیه می شود.

سهامداران جدید الورود باید یا صندوق سهام خرید کنند

وی با بیان اینکه باید امکان برگشت و افزایش حراج برای سهام با ارزش بازار پایه فراهم شود تا سهام ارزنده قابلیت رشد داشته باشند، تصریح کرد: برخی شرکت های بازار پایه امکان برگشت به بورس را دارند و سهامداران جدید الورود باید یا از صندوق سهام خرید کنند یا از افراد خبره و مطمئن مشاوره بگیرند .

انارکی با تاکید بر اینکه سهامداران خرد باید بیشتر در زیر چتر حمایتی و اطلاعاتی بورس قرار گیرند، افزود: بی تردید نارضایتی سهامداران خرد و عدم ماندگاری آنها در بازار سبب حضور در بازارهای سوداگرانه ای مثل ارز و طلا شده و بر التهابات دامن خواهد زد.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: بهترین بازار برای سرمایه گذاری بورس است، چرا که نقش کاهنده برای تورم دارد، بنابراین باید به مداوم بودن رونق  فکر کرد و از هیجانات در تابلوی اصلی  و بازار پایه جلوگیری کرد و براساس گزارش های شرکت ها و وضعیت صنعت و سایر عوامل تصمیم گیری کرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:432338!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون