صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
414539 1398/03/19
0.0 (0)

کریمی:

روند بازنگری در طرح های هادی طولانی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در زمینه روستاها فرآیند بازنگری طرح های هادی بسیار طولانی است، گفت: باید بتوانیم مشکل زمین روستایی را حل کنیم، در زمینه کلیه طرح های هادی و ابلاغات جزئیات باید مشکلات برطرف شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اکبر کریمی در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 خرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارشی از طرح ملی مسکن گفت: در بسیاری از شهرها با کمبود زمین مواجهیم که این امر موجب افزایش قیمت مسکن می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مسائل جدی پیش بینی زمین در توسعه شهرها است، متاسفانه فرآیند توسعه شهرها در طرح های جامع و تفصیلی با تاخیر زیادی انجام می شود، تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه آمده است اختیار تصویب طرح های جامع شهرهای زیر 50هزار به شورای توسعه و برنامه ریزی استان داده شده است این حکم نافذ نیست و همچنان طرح های جامع ماه ها در دبیرخانه شورای عالی شهرسازی معطل می ماند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با اشاره به اینکه در زمینه روستاها فرآیند بازنگری طرح های هادی بسیار طولانی است، ادامه داد: باید بتوانیم مشکل زمین روستایی را حل کنیم، در زمینه کلیه طرح های هادی و ابلاغات جزئیات باید مشکلات برطرف شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه شهرهای جدید می توانند محلی مناسب برای سرریز جمعیت شهرهای بزرگ باشند، اما به علت نبود زیرساخت ها استقبالی از آنها نمی شود، خاطرنشان کرد: اولویت دادن نوسازی بافت های فرسوده برای جبران کمبود زمین و افزایش تراکم شهرها می تواند راهکار مناسبی باشد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:414539!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین