صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1397/12/05
0.0 (0)

میرزایی نیکو:

رفع چالش‌های کنونی حوزه شهری در گروی احساس مسئولیت مهندسان است

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، با انتقاد از برخی بی‌توجهی‌های مهندشان ناظر و مشاور در حوزه ساختمان‌سازی تاکیدکرد که رفع چالش‌های کنونی حوزه شهری در صورتی امکانپذیر است که مهندسان به وظایف خود به‌طور ویژه عمل کنند.

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به اظهارنظر رئیس شورای شهر تهران مبنی بر اینکه جامعه مهندسی خود را در برابر چالش‌های شهر مسئول بداند و مهندسان مشاور توصیه‌پذیری از مقامات و دستگاه‌ها را نپذیرند، ضمن تبریک به مناسبت روز مهندس، گفت: مهندس به معنای کارگشا بوده و فردی که می‌تواند مشکلات را حل کند و اگر چالش‌هایی در روند فعالیت‌ها در حوزه شهری داریم، ناشی از این است که برخی مهندسان آن طور که باید و شاید به وظایف ذاتی خود عمل نمی‌کنند.

اغلب مهندسان نسبت به قوانین و مقررات ساختمان‌سازی بی‌توجه هستند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته اغلب مهندسان مشاور در ساخت و سازها، مقاوم‌سازی‌ها و رعایت قوانین و مقررات مرتبط با ساختمان‌‌سازی‌ها به خوبی عمل نکرده‌اند و در این زمینه دقت لازم را نداشته‌اند.

مصادیق بی‌توجهی مهندسان ناظر و مشاور به حوزه شهری

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وقتی در یک کوچه بسیار باریک یک برج چندین طبقه ساخته شده و به این نکته توجه نمی‌شود که اگر آتش‌سوزی شود حتی آتش‌نشانی نمی‌تواند با تجهیزات مورد نیاز خود وارد آن فضا شود یا هر حادثه دیگری که اتفاق بیفتد، امکان امدادرسانی در این محیط وجود ندارد، مهندسی که ناظر بر ساخت آن بوده، مسئول خسارات وارد شده احتمالی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: ساخت فروشگاه‌های لاکچری فراوانی که در شرایط کنونی باب شده است و در هر نقطه از شهر قابل مشاهده هستند که بدون لحاظ کردن استانداردهای شهری ساخته می‌شوند هم از دیگر مشکلات ناشی از بی‌توجهی مهندسان ناظر و مشاور به ساخت و سازهای شهری است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: اگر مهندسان مشاور، ناظر و عمران به نقش خود به صورت ویژه عمل کنند، اقدامات صورت گرفته در حوزه شهری نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت و از این طریق می‌توان از بروز بسیاری از چالش‌های کنونی که در حوزه شهری ایجاد شده، ممانعت به عمل آورد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:390826!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین