صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
394047 1397/12/19
0.0 (0)

نیک‌فر مطرح کرد:

رفع انحصارطلبی نمایندگی مجلس با ممنوعیت کاندیداتوری در چهار دوره متوالی

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان اعتقاد دارد ممنوعیت کاندیداتوری نماینده مجلس برای چهارمین دوره متوالی انحصارطلبی نمایندگی مجلس را درهم می‌شکند.

ذبیح‌الله نیکفر لیالستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ایجاد ممنوعیت کاندیداتوری نماینده مجلس برای چهارمین دوره متوالی از سوی منتخبات ملت، گفت: ورود نمایندگان با ویژگی های جدید و بروز می تواند تحولات خوبی را در عرصه قانونگذاری رقم بزند.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین باید یادآور شد که تصویب قانون فوق می تواند گردش نخبگان در بهارستان را ایجاد کند که امر از ایجاد انحصار جلوگیری می کند.

ذبیح الله نیکفر

وی در پاسخ به منتقدان این قانون، ادامه داد: سه دوره نمایندگی مجلس مساوی با 12 سال فعالیت است از این رو اگر نماینده ای بخواهد دغدغه های مردم را برطرف کند از فرصت کافی برخوردار خواهد بود.

  • بیشتر بخوانید؛

افزایش کارآمدی و توانمندی بهارستان‌نشینان با ممنوعیت کاندیداتوری در چهار دوره متوالی

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه گاهی تعدد دوره های نمایندگی یک فرد در حوزه های انتخابیه میزان مشارکت را کاهش می دهد، اظهار کرد: در واقع این افراد محدودیت هایی را رقم می زنند که انگیزه برای ورود دیگران به عرصه خدمت رسانی کم می شود.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان خاطرنشان کرد: امیدواریم با تایید این قانون از سوی شورای نگهبان شاهد بهبود سطح کیفی بهارستان نشینان باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی 12 اسفندماه مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که کاندیداتوری افرادی که 3 دوره متوالی نماینده مجلس بودند، برای دوره چهارم ممنوع شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:394047!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون