صفحه اصلی » پروفایل فراکسیون » اخبار فراکسیون
431794 1397/12/26
0.0 (0)

میرزاده خبر داد:

رسیدگی به مشکلات فرهنگیان و حل فوری آن در دستور کار فراکسیون فرهنگیان

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس از رسیدگی به مشکلات و مطالبات فرهنگیان در فراکسیون فرهنگیان و حل آنها در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی؛ سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز(یکشنبه 26 اسفندماه) فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: با توجه به اینکه امروز کمیسیون های تخصصی مجلس جلسه نداشتند، اما فراکسیون فرهنگیان به دلیل اهمیت بالایی که حل مشکلات فرهنگیان و مطالبات آنها دارد، در محل کمیسیون آموزش و تحقیقات برگزار شد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه آقای حمیدرضا حاج بابایی به عنوان رییس فراکسیون فرهنگیان، آقای محمد بیرانوندی به عنوان رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش، بنده به عنوان سخنگوی کمیسیون آموزش و همچنین سخنگوی فراکسیون فرهنگیان، سرکار خانم فاطمه سعیدی و سرکار خانم پروانه سلحشوری و هچنین آقایان ذبیح الله نیکفر، محمدمهدی برومندی و محمد خدابخشی حضور داشتند.

عدم همکاری خزانه در حل مشکلات فرهنگیان

این نماینده مجلس دردوره دهم ادامه داد: موضوع جلسه در خصوص بحث مطالبات فرهنگیان بود و صحبت ها نشان می داد که این مطالبات بسیار زیاد است و اما نهایتا حدود 850 میلیارد تومان برای این موضوع اختصاص داده شده، ولی این مبلغ را خزانه پرداخت نکرده است که باید در اسرع وقت این مبلغ تخصیص داده شود.

وی بیان کرد: بخشی از مشکلات در خصوص مطالبات فرهنگیان مربوط به عدم همکاری خزانه است و جز مبلغ مذکور، مبلغ هزار و 700 میلیارد بدهی دیگر آموزش و پرورش از قبیل حق التدریسی ها،معملمان شاغل، خرید خدمات و حق الزحمه امتحانات است که از سازمان برنامه و بودجه درخواست شده است، این مبلغ در اسرع وقت اختصاص پیدا کند.

مشکل پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش وپرورش و فرهنگیان  حل شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد:  بحث دیگر، پاداش بازنشستگان آموزش وپرورش و فرهنگیان که در سال 97 بالغ 1500 نفر را شامل می شود و مطالباتی که از 15 سال گذشته تحت عنوان دیون از آن نام برده می شود، مورد بررسی قرار گرفت که مبلغ آن نزدیک 9 هزار میلیارد تومان است.

وی افزود: بحث بدهی معلمان خارج از کشور نیز مطرح شد که متاسفانه مطالبات آنها پرداخت نشده است و میزان تخصیص 110 درصدی بود که 108 درصد تخصیص داده شده بود و همچنین ردیف های استانی که 95 درصد تخصیص داده شده و ردیف های متمرکز که 70 درصد تخصیص داده شده که باید افزایش پیدا کند.

میرزاده تصریح کرد: متاسفانه بودجه امسال کمتر از نیاز واقعی آموزش و پرورش تصویب شد که هر ساله به دلیل کاهش 10 درصدی بودجه، بسیاری از مشکلات به در آموزش و پرورش ایجاد شد و همچنین درخصوص دانش آموزان پایه دوازدهم نیز بحث صورت گرفت  و با توجه به اینکه برای اولین سال نزدیک به 800 هزار نفر امتحان نهایی خواهند داد، باید حق الزحمه امتحانات گذشته تسویه شود تا معلمان برای این امتحان بزرگ آماده شوند.

نماینده مردم گرمی در مجلس دهم ادامه داد: در این جلسه از وزارت آموزش و پرورش، برنامه و بودجه و خزانه و وزارت اقتصاد دعوت شده بود که متاسفانه از وزارت اقتصاد و خزانه کسی حضور پیدا نکرد، اما از وزارت آموزش و پرورش، وزیر و معاونان ایشان  و از برنامه و بودجه رییس گروه آموزش و پرورش حضور داشتند و از نگرانی ها و پیگیری های خود را راجع به فرهنگیان در این جلسه صحبت کردند.

وی بیان کرد: جمع بندی این جلسه بر این بود که بخشی از این مطالبات به هر نحوی باید طی یکی و دو روز آینده  پرداخت شود و بخشی از آن در فروردین 98 پرداخت شود و بخش عمده آن تا پایان سال تحصیلی به فرهنگیان پرداخت شود.

ماموریت رییس مجلس در خصوص مطالبات  فرهنگیان به کمیسیون آموزش

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:در خصوص مطالبات  فرهنگیان، رییس مجلس ماموریتی را بنده محول کردند تا مطالبات فرهنگیان پیگیری شود و ما آمادگی داریم که تمامی این مطالبات و میزان آنها شناسایی شده و برای پرداخت آن، تسریع شود که امید می رود که سال 98، سالی باشد که فرهنگیان مطالبه ای نداشته باشند.

نظرات کاربران

Parameter:431794!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین