صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
394108 1397/12/19
0.0 (0)

امیرحسنخانی در تشریح نشست کمیسیون اصل نود مجلس:

رسیدگی به ضمانتنامه بانک رفاه و نحوه برگزاری آزمون تیزهوشان در کمیسیون اصل نود

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در تشریح نشست کمیسیون متبوع خود گفت: این کمیسیون در حال رسیدگی به پرونده هایی مربوط به ضمانتنامه از بانک رفاه و نحوه طراحی سوالات آزمون تیزهوشان است.

محمدرضا امیرحسنخانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به نشست عصر امروز(یکشنبه، 19 اسفندماه) کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: شکایتی از سوی فردی مبنی بر وصول نشدن ضمانتنامه بانکی بانک رفاه کارگران به کمیسیون اصل نود رسید که از سال 93 مشکل داشت و آنها قادر به وصول آن نبودند.

نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: ضمانتنامه بانکی یک برگه بسیار معتبر است که وقتی فردی آن را می گیرد ابتدا از بانک مورد نظر استعلام می کند و در زمان معین مقرر شده به بانک مراجعه کرده و آن را وصول می کند.

وی افزود: برای رسیدگی به این پرونده مدیرانی از سازمان بازرسی کل کشور و بانک مرکزی به جلسه امروز آمدند و در نهایت بانک رفاه مدعی بود در صدور این ضمانتنامه تخلف بانکی صورت گرفته است از این رو مقرر شد بانک مرکزی و سازمان بازرسی موضوع را پیگیری کنند به خصوص که بانک رفاه نیز در این زمینه به قوه قضاییه شکایت کرده بود و آن نیز باید لحاظ شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به دستورکار بعدی این کمیسیون خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش آزمون تیزهوشان برگزار کرد و بعد از اعلام نتایج تعدادی از افرادی که پذیرفته نشدند نسبت به این آزمون و عدم استاندارد بودن سوالات به کمیسیون اصل نود شکایت کردند که این موضوع نیز در حال پیگیری بوده و قرار شده است وزارت آموزش در این باره توضیحات تکمیلی را ارائه کند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:394108!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین