صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
395586 1397/12/29
0.0 (0)

جمالی سوسفی:

دیوان محاسبات بازوی اصلی مجلس از بُعد نظارت است

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس، بابیان‌اینکه مجلس در سال گذشته به وظایف نظارتی خود به خوبی عمل کرده است یادآور شد که دیوان محاسبات در این حوزه بازوی اصلی مجلس محسوب می‌شود.

منوچهر جمالی سوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در ارزیابی عملکرد کمیسیون بهداشت و درمان در سال 97، گفت: مجلس سعی می‌کند که به وظایف خود به خوبی عمل کند و بازوی اصلی آن برای اینکه در نقش نظارتی خود به خوبی ظاهر شود، دیوان محاسبات است که گزارش‌هایی که ارائه داده است، بیانگر این بوده که به خوبی تمام حوزه‌ها را رصد می‌کند.

کاهش سوانح و حوادث در ایام نوروز عاملی برای کاهش فشار کار  مراکز درمانی است

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از مواردی که باعث کاهش هزینه‌های درمان در تعطیلات نوروز می‌شود، این است که بخش سوانح و حوادث باید به خوبی ببینیم، بنابراین برای ارتقای کیفیت ارائه خدمات مراکز درمانی لازم است که آموزش را در این حوزه تقویت کنیم تا بتوانیم به طرز قابل توجهی مراجعات به این بخش را کاهش دهیم تا با ازدحام مواجه نشوند.

وی افزود: توجه به بهداشت و سلامت به ویژه در رابطه با تغذیه در سفرها از دیگر نکاتی است که باید آموزش‌های لازم در رابطه با آن ارائه شود تا در پی استفاده از مواد غذایی ناسالم سفر به کام افراد تلخ نشود.

جمالی سوسفی تاکید کرد: سلامت مهمترین حوزه‌ای است که در ایام نوروز باید جدی‌تر بدان پرداخته شود تا مشکلات ناشی از آن کاهش یابد، ضمن اینکه باید بخش‌های نظارتی در این حوزه فعالتر عمل کنند که هزینه کمتری به حوزه درمان کشور تحمیل شود.

سختی کار نباید شیرینی ایام عید را به کام پرستاران تلخ کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود که مراکز درمانی دولتی با توجه به شرایط و منابع انسانی محدودی که در بخش ارائه خدمات دارند، به دلیل کشیک‌های سخت و ساعات کار اجباری که برای پرستاران قرار می‌دهند، شرایط سختی در این فضاها ایجاد شده و باعث شود که سطح کیفیت ارائه خدمات کاهش یابد، ضمن اینکه پرستاران از شرایط روحی نامناسبی برخوردار خواهند بود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: انتظار می‌رود که مسئولان این مراکز به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که پرستاران همچون سایر افراد بتوانند در این ایام استراحت داشته باشند و زمان بیشتری را با خانواده‌های خود سپری کنند، ضمن اینکه مطالبات این افراد مورد توجه قرار گیرد تا هم سطح کیفیت ارائه خدمات به دلیل شرایط سختی که برای این افراد ایجاد می‌شود، کاهش پیدا نکند و هم رعایت اخلاق در برخورد با مراجعان مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:395586!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین