صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
398752 1398/02/11
0.0 (0)

دیدار پروانه سلحشوری با سفیر بلژیک در تهران

پروانه سلحشوری رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران - بلژیک با سفیر بلژیک در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

پروانه سلحشوری رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران - بلژیک با سفیر بلژیک در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، پروانه سلحشوری رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بلژیک امروز (سه شنبه، 10 اردیبهشت ماه) با خانم ورونیک پتی سفیر بلژیک در تهران دیدار و گفتگو کرد.

سلحشوری در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط دیرینه دو کشور، گفت: با توجه به سابقه روابط ۱۳۰ ساله بین جمهوری اسلامی ایران و بلژیک و استفاده از فرصت هایی که در عرصه های مختلف کشاورزی، بهداشت و سلامت، توریست و فرهنگی وجو د دارد می توان شاهد رشد و توسعه مراودات فیمابین باشیم.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از افزایش روابط پارلمانی که نقش موثری در روابط دو جانبه دارد، استقبال می نماید.

 رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و بلژیک در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از مواضع بلژیک در حمایت از برجام، اقدامات یکجانبه گرایانه آمریکا در خروج از این معاهده بین المللی را محکوم نمود و بر لزوم پایبندی کشورهای اروپایی به توافق برجام و اجرایی شدن سیستم مالی اینستکس جهت حفظ دستاورد توافقات انجام شده، تاکید نمود.

سلحشوری همچنین افزایش تعامل و تبادلات پارلمانی فی‌مابین را ضروری خواند.

ورونیک پتی سفیر بلژیک در تهران در ادامه این دیدار اظهار امیدواری کرد بتواند در مدت ماموریتش در جمهوری اسلامی ایران گام‌های مثبت و مفیدی برای ارتقای سطح روابط بین دو کشور بردارد.

 سفیر بلژیک در بخش دیگری از سخنان خود برجام را معاهده ای سودمند و حایز اهمیت برای همه کشورها دانست  و از  علاقمندی کشورش برای پیوستن به سیستم اینستکس خبر  داد و افزود: موضع بلژیک اتخاذ سیاست چند جانبه گرایانه است. ماندن جمهوری اسلامی ایران در برجام برای مقامات بلژیکی مهم تلقی می‌شود و همه کشورها باید در رابطه با حفظ این توافق بین المللی به وظیفه خود عمل نماید.

وی در پایان بر استفاده از ظرفیت دانشجویان ایرانی در بلژیک و گردشگران بلژیکی در جمهوری اسلامی ایران برای افزایش همکاری‌های دو کشور تاکید نمود./

نظرات کاربران

Parameter:398752!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین