صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
408156 1398/02/16
0.0 (0)

دیدار نائب رئیس مجلس ملی نیجر با رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران ـ نیجر

سولی ایدی نائب رئیس مجلس ملی نیجر با سیدمهدی فرشادان رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران ـ نیجر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سولی ایدی نائب رئیس مجلس ملی نیجر با سیدمهدی فرشادان رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران ـ نیجر ظهر امروز (یکشنبه 15 اردیبهشت ماه) دیدار و گفتگو کرد.

فرشادان در ابتدای این دیدار با اشاره به روند رو به رشد تعاملات اقتصادی و فرهنگی ایران و نیجر گفت: «با توجه به ظرفیت­های بالای اقتصادی دو کشور و اشتراکات دینی دو ملت ایران و نیجر، تعاملات اقتصادی و فرهنگی فیمابین روند رو به رشدی دارند».

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران ـ نیجر، همکاری و تعاملات گروه­های دوستی پارلمانی را در تسهیل همکاری­های فیمابین مهم دانست و خاطر نشان کرد: «مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات دوستانه و تبادل تجربیات با مجلس نیجر استقبال و حمایت می­کند». نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: «گسترش همکاری پارلمانی، فضای نوینی فراروی دو کشور خواهد گشود و ارتقاء مناسبات در این زمینه موجب تفاهم متقابل، آشنایی و شناخت مواضع طرفین در زمینه­های مختلف خواهد بود».

فرشادان با انتقاد از نقض برجام توسط آمریکا و یک­جانبه­گرایی این کشور در صحنه بین­المللی تصریح کرد: «برجام یک توافق بین‌المللی است و آمریکا با نقض این توافق، به غیرسازنده بودن رفتار خود در قبال ایران، جهان و توافقات بین المللی اعتراف کرد».

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و نیجر در پایان تصریح کرد :«امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تقویت روابط و ارتقاء تعاملات دو کشور از جنبه­های مورد علاقه طرفین مختلف باشیم».

سولی ایدی نائب رئیس مجلس ملی نیجر نیز در این دیدار، با تأکید بر جایگاه و اهمیت ایران در معادلات بین­المللی و  منطقه­ای عنوان کرد: «نیجر، ایران را کشوری مهم و تأثیرگذار در مناسبات منطقه می­داند». وی تصریح کرد: « دولت و پارلمان نیجر مصمم به توسعه روابط با ایران هستند و توجه ویژه­ای به توسعه تعاملات اقتصادی، تجاری و فرهنگی با ایران داریم».

ماسانی کرونی، رئیس گروه دوستی پارلمانی نیجر و ایران نیز که در این دیدار حضور داشت تأکید کرد: «نیجر تقویت روابط پارلمانی با ایران را با اهمیت می­داند و امیدواریم توسعه روابط گروه­های دوستی پارلمانی دو کشور بتواند به تعمیق هر چه بیشتر روابط پارلمانی و مناسبات فیمابین بینجامد».

پایان پیام

 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:408156!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون