صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
391046 1397/12/06
0.0 (0)

دیدار سفیر کوبا در تهران با امیرعبداللهیان

دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل امور بین الملل با سفیر کوبا در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل امور بین الملل با سفیر کوبا در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل بعدازظهر یکشنبه 5 اسفند 97 با الکسیس باندریج وگا سفیر کوبا در تهران دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبدالهبان در این دیدار بر تقویت و گسترش همکاری های جمهوری اسلامی ایران و کوبا در زمینه های گوناگون اقتصادی، تجاری و سیاسی تاکید نمود و گفت: در آستانه چهلمین سالروز برقراری روابط دیپلماتیک ایران و کوبا، افزایش رایزنی های پارلمانی به تقویت مناسبات فیمابین کمک خواهد کرد.

وی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی در این راستا از هرگونه همکاری در جهت ارتقای مناسبات پارلمانی و سیاسی استقبال می نماید.

دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل امور بین الملل، به تحریمها و سیاستهای یک جانبه گرایانه آمریکا اشاره و گفت: دولت ترامپ با نقض مکرر توافقات بین المللی و اقدامات مداخله جویانه، حقوق بین المللی را زیر پا گذاشته است.

وی با اشاره به تشدید اقدامات خصمانه آمریکا علیه برخی کشورها بویژه ونزوئلا در آمریکای لانین گفت: آمریکا به دنبال ساقط کردن دولت قانونی ونزوئلا و به آشوب کشاندن این کشور است.

امیرعبدالهبان افزود: جمهوری اسلامی ایران اقدامات بداخله جویانه آمریکا در ونزوئلا را محکوم کرده و همواره از استقلال و حق حاکمیت کشورها دفاع می کند و مخالف هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی کشورها است.

وی گفت و گوی سیاسی دولت قانونی و معارضان در ونزوئلا را راهکاری مناسب خواند.

الکسیس باندریج وگا نیز در این دیدار ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: انقلاب اسلامی ایران الگوی مهمی برای آزادیخواهان جهان است و دستاوردهای بزرگ ایران سایه مباهات می باشد.

وی افزود: نشاهد مشترک دو ملت، ضرورت تقویت و توسعه مناسبات را ایجاب می نماید سفیر کوبا در تهران، با محکوم کردن اقدامات مداخله جویانه امریکا در ونزوئلا، بر حمایت کشورش از دولت قانونی ونزوئلا تاکید نمود.

سفیر کوبا در تهران در پایان از حمایت های جمهوری اسلامی ایران در برابر سیاست های سلطه جویانه آمریکا و حمایت از سیاستهای استقلال طلبانه مردم و بدور از مداخلات خارجی قدردانی کرد./

نظرات کاربران

Parameter:391046!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون