صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
390944 1397/12/06
0.0 (0)

دیدار سفیر روسیه در تهران با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

حشمت الله فلاحت پیشه از برگزاری نشست سه جانبه رؤسای کمیسیون های سیاست خارجی مجالس سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ به میزبانی پایتخت یکی از سه کشور مذکور خبر داد

حشمت الله فلاحت پیشه از برگزاری نشست سه جانبه رؤسای کمیسیون های سیاست خارجی مجالس سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ به میزبانی پایتخت یکی از سه کشور مذکور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، لوان جاگاریان، سفیر روسیه در تهران با حشمت ­الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

دکتر فلاحت ­پیشه در این دیدار با اشاره به سطح ارتباطات دو کشور در عرصه ­های مختلف گفت: همکاری­های ایران و روسیه در ابعاد دوجانبه، منطقه­ ای و بین ­المللی به خوبی جریان دارد و رو به افزایش است. وی همچنین افزود: گسترش مناسبات فیمابین، نقش مهمی در تامین منافع ملی دو کشور دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن حادثه تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان گفت: تروریست­های مورد حمایت آمریکا و مرتجعین عرب در تلاش هستند تا با گسترش ناامنی در منطقه ، منافع آمریکا را تامین کنند.

وی همچنین با انتقاد از پاکستان افزود: متاسفانه این کشور نظارت و کنترلی بر مرزهای خود ندارد به نحوی که هر از گاهی شاهد وقوع چنین حوادث ناگواری در مرزها هستیم. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران نشان داده است که توان مقابله با تهدیدات امنیتی در فرای مرزهای خود را دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار گفت: ایران و روسیه با قدرت مانع از بحران آفرینی کشورهای فرا منطقه­ای در تحولات منطقه خواهند شد.

فلاحت­ پیشه همچنین از برگزاری نشست رؤسای کمیسیون­های سیاست خارجی سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در اردیبهشت ماه 98 بمیزبانی یکی از سه کشور مذکور خبر داد.

لوان جاگاریان، سفیر روسیه در تهران نیز در این دیدار ضمن محکوم کردن عاملان و آمران حادثه تروریستی در استان سیستان و بلوچستان، مراتب تسلیت و همدردی ملت، دولت و پارلمان کشورش را با مردم، دولت و مجلس ایران بویژه خانواده شهدای این حادثه اعلام کرد.

وی در ادامه گفت: همکاری­های ایران و روسیه در همه عرصه­ها رو به گسترش است و روسیه از توسعه مناسبات دوستانه با جمهوری اسلامی ایران حمایت می­کند.

جاگاریان در این دیدار گفت: همکاری­های نزدیک میان کمیسیون­های تخصصی مجالس دو کشور ، نقش مهمی در توسعه و تقویت ارتباطات فیمابین دارد.

وی برگزاری نشست سه­جانبه کمیسیون­های سیاست خارجی سه کشور ایران، روسیه و ترکیه را گامی مثبت در توسعه همکاری­ها و کمک به تامین ثبات و امنیت منطقه ارزیابی کرد./

نظرات کاربران

Parameter:390944!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون