صفحه اصلی » بین الملل » بین الملل

463896 1399/07/16 09:41:44
0.0 (0)

دیدار سفیر ارمنستان در تهران با امیرعبداللهیان

امیرعبداللهیان در این دیدار گفت؛ ادامه جنگ در منطقه قفقاز موجب ناامنی و بی‌ثباتی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، آرتاشس تومانیان، سفیر جمهوری ارمنستان در ایران روز سه‌شنبه ۱۵ مهرماه با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان گفت: مجلس شورای اسلامی از تبادل هیأت‌های پارلمانی در سطوح مختلف استقبال می‌نماید. وی در همین راستا تصریح کرد: با توجه به نقش و جایگاه مجالس دو کشور می‌توان از ظرفیت همکاری‌های پارلمانی برای برقراری صلح و آرامش در منطقه استفاده نمود.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز نگرانی عمیق از درگیری‌ نظامی ارمنستان و آذربایجان بیان داشت: ادامه جنگ در منطقه قفقاز موجب ناامنی و بی‌ثباتی منطقه خواهد شد و هیچ دستاوردی جز مداخله طرف‌های ثالث و احیاناً قدرت‌های بزرگ دارای منافع نامشروع و گسترش جنگ نخواهد داشت.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به دقت اوضاع را زیر نظر داشته و در تأمین حداکثری امنیت ملی ایران با هیچ طرفی تعارف ندارد.

امیرعبداللهیان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ارمنستان و آذربایجان از همسایگان نزدیک جمهوری اسلامی ایران هستند لذا درخواست آتش بس فوری و آغاز گفتگو و توافق پایدار طرفین را داریم.

وی در پایان این دیدار افزود: امیدواریم هر چه سریع‌تر مناقشه جاری پایان یابد و دو کشور بتوانند در فضایی آرام و توأم با صلح و دوستی روابط فیمابین را گسترش داده و موجبات رونق اقتصادی و اجتماعی دو کشور را فراهم نمایند.
آرتاشس تومانیان، نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور گفت: توسعه مناسبات دوستانه با جمهوری اسلامی ایران برای کشور متبوعش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

سفیر جمهوری ارمنستان در ادامه ضمن تاکید بر جایگاه جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی ارمنستان افزود: از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران برای کمک به صلح و امنیت در منطقه قدردانی می‌کنیم.
وی در پایان بر تقویت و تحکیم تبادلات پارلمانی میان دو کشور تاکید کرد.

سفیر ارمنستان در این دیدار گزارشی از تحولات میدانی قره باغ ارائه نمود.

نظرات کاربران

Parameter:463896!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون