صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
398685 1398/02/09
0.0 (0)

دیدار روسای گروه های دوستی پارلمانی ایران و اتریش

ولفگانگ گرستل رئیس گروه دوستی پارلمانی اتریش و ایران که راس یک گروه پارلمانی به تهران سفر کرده است ظهر امروز با حسین امیری خامکانی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اتریش دیدار و گفتگو کرد.

ولفگانگ گرستل رئیس گروه دوستی پارلمانی اتریش و ایران که راس یک گروه پارلمانی به تهران سفر کرده است ظهر امروز (یکشنبه ۸ اردیبهشت ماه) با حسین امیری خامکانی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اتریش دیدار و گفتگو کرد.

امیری خامکانی در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط خوب و دوستانه ایران و اتریش گُفت: پارلمان‌های دو کشور روابط رو به رشد و پویایی دارند که می‌توان از آنها برای تسهیل همکاری‌های دو طرف بویژه در حوزه مبادلات اقتصادی بهره برد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اتریش در ادامه با اشاره به روند همکاری‌های ایران و اروپا برای تداوم برجام گفت: هر چند اروپایی‌ها از تداوم برجام حمایت و خود را متعهد به حفظ آن می دانند ولی هنوز اقدام عملی قابل توجهی برای تامین منافع ایران انجام نداده اند.

وی افزود: انتظار ما از طرف اروپایی عملیاتی کردن سریعتر ابتکارات مالی مطرح شده و توسعه همکاری ها میان شرکت‌های تجاری دو طرف است.

امیری خامکانی با اشاره به برگزاری 9 دوره از نشست‌های کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و اتریش گفت: با توجه بر ظرفیت‌های فراوان دو کشور، ما آمادگی برگزاری دور دهم این نشست و ارتقاء سطح مناسبات فیمابین متناسب با ظرفیت های موجود را داریم.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و اتریش در پایان با انتقاد از اقدام ایالات متحده آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اقدام نامتعارف ایالات متحده آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محکوم به شکست است و انتظار می‌رود دولت‌های اروپایی در دام یکجانبه گرایی و سیاست های غیرعقلانی ترامپ قرار نگیرند.

ولفگانگ گرستل رئیس گروه دوستی پارلمانی اتریش و ایران نیز در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان گفت: ملت اتریش چند قرن روابط دوستانه با مردم ایران دارند که موجب احساس نزدیکی و دوستی میان دو ملت می شود.

وی در ادامه با اشاره به آمادگی پارلمان اتریش برای حفظ و توسعه روابط دو جانبه با مجلس شورای اسلامی گفت: گروه دوستی پارلمانی اتریش و ایران از همه احزاب پارلمانی تشکیل شده است که این نشانی از علاقه همه احزاب برای ارتقاء سطخ مناسبات دوستانه دو پارلمان است.

ولفگانگ گرستل در ادامه گفت: ملت های دو کشور زمانی می توانند با صلح و دوستی زندگی کنند که درک متقابل میان ما افزایش یابد و من معتقدم که روابط خوب دو کشور می تواند این حس را تقویت کند.

وی با تاکید بر پایبندی اتحادیه اروپا به برجام گفت: اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی بارها اعلام کرده اند که از حفظ برجام حمایت کرده و خروج ایالات‌متحده آمریکا از برجام را اقدامی قابل پذیرش نمی دانند. رییس گروه دوستی پارلمانی اتریش و ایران گفت: ما در اروپا تمام سعی خود را بکار گرفته ایم که ضمن برقراری کانال های ارتباط مالی، مقدمات لازم برای آغاز به کار شرکت های اتریشی در ایران را فراهم نماییم./

نظرات کاربران

Parameter:398685!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین