صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
416224 1398/03/28
0.0 (0)

دیدار رئیس و اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان با رییس مجلس پاکستان

احمد امیرآبادی‌ فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان که در رأس هیأتی از اعضا این گروه دوستی پارلمانی باتفاق محمد باسط دُرازهی، محمد حسینی و محمدرضا صباغیان که به اسلام‌آباد سفر کرده است با اسد قیصر رئیس مجلس ملی پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

احمد امیرآبادی‌ فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان که در رأس هیأتی از اعضا این گروه دوستی پارلمانی باتفاق محمد باسط دُرازهی، محمد حسینی و محمدرضا صباغیان که به اسلام‌آباد سفر کرده است امروز دوشنبه (٢٧ خردادماه) با اسد قیصر رئیس مجلس ملی پاکستان  دیدار و گفتگو کرد.

احمد امیرآبادی‌فراهانی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه تاریخی روابط دوستانه دو کشور گفت: با توجه به اشتراکات فراوان دو ملت و حسن همسایگی دو کشور، تعمیق هر چه بیشتر روابط و همکاری ها در زمینه های مختلف یک ضرورت انکار نشدنی است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان با تاکید بر اهمیت تقویت روابط اقتصادی میان دو کشور اظهار داشت: ایران و پاکستان طرح مشترک خط لوله گاز را نیز در دستور کار دارند که اجرای به موقع آن موجب گسترش صلح در منطقه و افزایش همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور می‌شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر نقش مهم ایران و پاکستان در تقویت صلح و امنیت در منطقه افزود:  ایران و پاکستان از ظرفیت‌های بالایی برای کمک به صلح منطقه‌ای برخوردار هستند. وی افزود: دو کشور ملت هایی با روحیه ی ظلم ستیز هستند که در طول تاریخ سوابق درخشانی در مبارزه با استعمار داشته‌اند.

وی افزود: برخلاف برخی از کشورهای منطقه که به دنبال تنش هستند، ملت شجاع ایران در صدد تنش نیست و  برقراری صلح و ثبات پایدار در منطقه از اصول سیاست خارجی کشورمان میباشد .

 امیرآبادی در پایان با اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه مردم کشورمان گفت: هدف از این تحریم‌ها تحت فشار قرار دادن ایران است اما ملت ایران از اهداف و آرمان‌های خود کوتاه نمی‌آید. 

اسد قیصر رئیس مجلس ملی پاکستان ضمن خوش‌ آمدگویی به رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی پارلمانی ایران و پاکستان گفت: پاکستان برای روابط نزدیک با جمهوری اسلامی ایران به ویژه همکاری‌های پارلمانی اهمیت ویژه‌ای قائل است.

وی با ابراز تاسف از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای ایران افزود: با خروج آمریکا از برجام تحولات مهمی در منطقه ایجاد شده است که امیدواریم با همکاری دو کشور شرایط متفاوتی را برای کشورهای منطقه به ویژه ایران و پاکستان به وجود آوریم.

نظرات کاربران

Parameter:416224!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین