صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
393516 1397/12/15
0.0 (0)

دیدار اولادقباد با معاون کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل

رئیس و اعضای فراکسیون زنان مجلس با معاون کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس و اعضای فراکسیون زنان مجلس با معاون کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، فریده اولادقباد رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضای این فراکسیون با کیت گیلمور، معاون کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل و هیئت همراه دیدار و گفتگو کرد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی اولادقباد در این دیدار ضمن تأکید بر اهمیت موضوعات حقوق بشری در جهان گفت: رویکرد جمهوری اسلامی ایران نگاهی ویژه به زنان و حفظ کرامت انسانی آنهاست.

اولادقباد در ادامه با اشاره به تبلیغات مغرضانه رسانه های بیگانه در مورد وضعیت زنان و اقلیت های دینی در ایران گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی زنان در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، علمی و اجتماعی حضور موثر داشته اند و مجلس شورای اسلامی قوانین بسیاری را در خصوص حمایت از حقوق زنان به تصویب رسانده است.

وی بر لزوم توجه به تفاوت های فرهنگی در جوامع مختلف تأکید کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران یمن و میانمار تصریح کرد: زنان و کودکان قربانیان جنگ افروزی در یمن و میانمار هستند. وی تصریح کرد: ناقضان حقوق بشر در دنیا باید به جامعه جهانی پاسخگو باشند.

در ادامه این دیدار معصومه آقاپور علیشاهی، نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور موثر زنان در عرصه های مختلف گفت: جایگاه زنان ایرانی در دنیا سیاه نمایی شده است. وی با اشاره به نقض توافقنامه بین المللی برجام توسط آمریکا افزود: تحریم آسیب های جدی برای زنان و کودکان به دنبال دارد.

پروانه مافی، عضو فراکسیون زنان نیز در این دیدار با اشاره به وجود قوانین مترقیانه در حوزه زنان و کودکان در کشورمان خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در موضوعات حقوق بشر به شدت مظلوم واقع شده است.

همچنین سیده حمیده زرآبادی، رئیس کمیته صنایع فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود قوانین حمایتی از زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست در ایران ابراز امیدواری کرد: واقعیات جمهوری اسلامی ایران به درستی به جهانیان منتقل شود.

سیده فاطمه حسینی، رئیس کمیته کارآفرینی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به رویکرد جمهوری اسلامی ایران در مشارکت زنان درعرصه های مختلف گفت: ارتقای مشارکت سیاسی زنان بستری برای ارتقاء مشارکت اقتصادی و اجتماعی آنهاست.

وی با اشاره به پایبندی جمهوری اسلامی ایران به تعهدات برجام بر مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا تأکید کرد.

خانم کیت گیلمور، معاون کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل با بیان این مطلب که مسائل حقوق بشری نباید سیاسی شود، افزود: حقوق بین الملل حافظ تنوع فرهنگی است و از آزادی دین و مذهب به طور کامل حمایت می کند.

معاون کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل با ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: باعث افتخار است که می بینیم در ایران زنان با فعالیت در عرصه های مختلف نقش پیشرو و رهبر را ایفا می کنند. وی افزود: درک ما نسبت به وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران تعمیق یافته است. ایران یکی از طلایه داران و پیشروان حقوق بشر در منطقه خاورمیانه است.

معاون کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در پایان این دیدار بر محکومیت اسلام هراسی، تبعیض مبتنی بر نژادپرستی و اقدامات یکجانبه گرایانه تأکید کرد./

پایان پیام

نظرات کاربران

Parameter:393516!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون