صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
407491 1398/02/14
0.0 (0)

دیدار امیرعبداللهیان با سفیر قزاقستان در تهران

حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل امور بین‌الملل با آسخت اورازبای، سفیر قزاقستان در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل امور بین‌الملل با آسخت اورازبای، سفیر قزاقستان در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل امور بین‌الملل صبح امروز (چهارشنبه 11 اردیبهشت‌ماه) با آسخت اورازبای سفیر جدید قزاقستان در تهران دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت گسترش مناسبات دوستانه دو کشور گفت: توسعه و تقویت ارتباطات و همکاری‌های فی‌مابین در عرصه‌های مختلف در تامین منافع ملی دو کشور نقش اساسی دارد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از توسعه و گسترش مناسبات با قزاقستان در عرصه‌های مختلف بویژه در عرصه پارلمانی میان مجالس دو کشور حمایت می‌کند.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیر کل امور بین‌الملل در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ایران و قزاقستان ظرفیت‌های زیادی برای تقویت روابط تجاری و اقتصادی خود دارند که باید با همکاری‌های مقامات و مسئولان دو کشور ضمن رفع موانع احتمالی، از این ظرفیت‌‌ها به نفع دو ملت استفاده کرد.

آسخت اورازبای سفیر جدید قزاقستان در تهران نیز در این دیدار گفت: قزاقستان میزبان هیأت‌های مختلفی از ایران بوده است و دیدارهای متعددی در بالاترین سطح میان دو کشور انجام شده است که این خود تاکیدی بر روابط دوستانه دو پارلمان است.

وی افزود: قزاقستان از ارتقاء سطح روابط خود با جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کند.

طرفین در این دیدار در خصوص راهکارهای توسعه روابط پارلمانی در سطوح مختلف بحث و تبادل نظر نموده و بر گفتگوی پارلمان های دو کشور جهت ارتقای سطح مناسبات فی‌مابین تاکید کردند./

نظرات کاربران

Parameter:407491!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین