صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)

435903 1398/08/05 18:00:00
0.0 (0)

دو پیام تسلیت از رئیس مجلس

دکتر لاریجانی در پیام‌های جداگانه‌ای رحلت آیت الله سید جعفر مرتضی عاملی و درگذشت یکی از نمایندگان ادوار مجلس را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی دکتر لاریجانی در پی رحلت حضرت آیت الله سید جعفر مرتضی عاملی و درگذشت یکی از نمایندگان ادوار مجلس پیام‌های تسلیتی صادر کرد.

 متن پیام رئیس مجلس به شرح زیر است:

 « بسم الله  الرحمن الرحیم

 انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت علامه بزرگ و مورخ کم نظیر، مرحوم آیت الله سیدجعفر مرتضی عاملی رحمت الله علیه موجب تاسف و تالم گردید. تلاش ستودنی ایشان در تدریس، تحقیق و تاریخ نگاری اسلامی،  دفاع از حریم معارف قرآنی و تشیع و  کوشش مستمر در  تبیین سیره اهل بیت(ع)  دارای آثار و برکات ماندگار است.

ضایعه فقدان این  عالم و محقق دینی، مقارن با سالروز رحلت نبی اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) را به به محضر حضرت ولی عصر(عج)، حوزه های علمیه، روحانیت معزز، شاگردان، ارادتمندان و خانواده مکرم ایشان و مردم شریف لبنان  تسلیت عرض می کنم و از خداوند رحیم،  علوّ درجات، رحمت و مغفرت و حشر با اولیای الهی را برای آن مرحوم مسئلت می نمایم.

 علی لاریجانی

رییس مجلس شورای اسلامی.»

همچنین متن پیام تسلیت دکتر لاریجانی در پی درگذشت حمیدرضا خصوصی ثانی نماینده دوره نهم مجلس به شرح زیر است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

درگذشت مهندس حمیدرضا خصوصی ثانی، نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی را به خانواده گرامی ایشان و سایر بستگان و بازماندگان تسلیت عرض نموده، از درگاه احدیت برای آن مرحوم رحمت و آمرزش و برای بازماندگان صبر و اجر طلب می کنم.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی.»

نظرات کاربران

Parameter:435903!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون