صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
395549 1397/12/29
0.0 (0)

دولت برنامه مناسبی برای جلوگیری از فرار مالیاتی و کاهش وابستگی به نفت طراحی کند

عضو کمیسیون شوراهای مجلس از دولت خواستار طراحی برنامه‌ای مناسب برای جلوگیری از فرار مالیاتی و کاهش وابستگی به نفت شد.

شهاب الدین بی مقدار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه 97 سال سخت و پرفراز و نشیبی برای کشور بود، گفت: دولت نتوانست نظارت مناسبی را بر بازار داشته باشد و به گونه ای بازار رها شده بود بنابراین به شدت با افزایش قیمت گوشت، خودرو و مسکن مواجه شدیم.

دولت برنامه ریزی مناسبی را برای جلوگیری از فرار مالیاتی و کاهش وابستگی به نفت طراحی کند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی قطع و کاهش وابستگی به نفت را از جمله موضوعات مهمی دانست که تاکنون نتوانستیم آن را عملی کنیم و تصریح کرد: در این رابطه نیاز است دولت برنامه ریزی مناسبی را برای جلوگیری از فرار مالیاتی و کاهش وابستگی به نفت طراحی کند زیرا تحقق این مهم رشد اقتصادی پایدار را در پی دارد.

استقبال از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در سال 98 امری بسیار ضروری

وی استقبال از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در سال 98 را امری بسیار ضروری خواند و گفت: سال 96 حداقل 150 نفر برای سرمایه گذاری مراجعه کننده داشتم اما متاسفانه در سال 97 تعداد آنها به انگشتان دست نمی رسید.

مسئولان باید امید را در جامعه تزریق کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه مسئولان باید امید را در جامعه تزریق کنند، افزود: باید دستگاه ها و سه قوه همکاری و تعامل مناسب را با هم داشته باشند تا بتوان بر مشکلات اقتصادی فائق آییم.

بی مقدار یادآور شد: FATF  بابک زنجانی و شیخ الاسلامی ها را به وجود نیاورد بلکه جلوی این مشکلات را خواهد گرفت و اگر به آن نپیوندیم شبکه بانکی ما با مشکل مواجه می شود در این رابطه نیاز است ارتباط خود را با کشورهای همسایه تقویت کنیم.

رانت ها حذف شود می توان به هر ایرانی ماهانه یک میلیون یارانه پرداخت کرد

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مسئولان باید با مردم صادق باشند و آنها را در جریان مشکلات اقتصادی کشور قرار دهند، گفت: 900 هزار میلیارد تومان در بودجه 98 برای یارانه ها پیش بینی شده که اگر رانت ها را حذف کنیم می توان به هر ایرانی ماهانه یک میلیون یارانه پرداخت کرد؛ می طلبد صرفه جویی در تمامی هزینه ها در دستور کار قرار گیرد و مسئولان خود را همتراز مردم ببینند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:395549!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین