صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
428504 1398/06/13
0.0 (0)

سعیدی تشریح کرد؛

دلیل اصلی ناکامی در اطفای حریق جنگل های ارسباران کمبود تجهیزات نیست

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل اصلی عدم اطفا حریق در جنگلهای ارسباران کمبود تجهیزات نیست بلکه گرمای هوا، خشک بودن علوفه های موجود در این محدوده است و بی‌احتیاطی رانندگان می‌توانند آتش سوزی به بار آورند.

محمد اسماعیل سعیدی؛ نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص آتش سوزی جنگلهای ارسباران با بیان اینکه در تجهیزات آتش نشانی محدودیت داریم افزود: متاسفانه طی سال های اخیر این موضوع بارها تکرار و پیگیری شده ولی تاکنون نتوانستیم برای این محدودیت ها راه حلی پیدا کنیم.

وی ادامه داد: اگر اراده قوی مجهز کردن تجهیزات آتش نشانی وجود داشت مطمئنا این کار قبل از تحریم های یکجانبه از سوی آمریکا انجام می شد ولی نباید محدودیت های شرایط تحریم را نادیده بگیریم.

دلیل اصلی ناکامی در اطفاء حریق در جنگل های ارسباران کمبود تجهیزات نیست

دلیل اصلی عدم اطفا حریق در جنگل های ارسباران کمبود تجهیزات نیست بلکه گرمای هوا، خشک بودن علوفه های موجود در این محدوده، بی‌احتیاطی رانندگان که سیگار خود را گاها به محدوده فضای سبز انداخته که این سیگارهای روشن با یک نسیم هم می‌توانند آتش سوزی به بار آورند.

سعیدی با اشاره به آتش سوزی جنگل های آمازون که همچنان درحال سوختن است و علیرغم تجهیزات پیشرفته تاکنون موفق نشده‌اند آتش را خاموش کنند تشریح کرد: دلیل اصلی عدم اطفا حریق در جنگل های ارسباران کمبود تجهیزات نیست بلکه گرمای هوا، خشک بودن علوفه های موجود در این محدوده، بی‌احتیاطی رانندگانی که سیگار خود را به محدوده فضای سبز می اندازند که این سیگارهای روشن با یک نسیم هم می‌توانند آتش سوزی به بار آورند . همچنین کسانی که برای تفریح به این منطقه می روند با خاموش نکردن آتش های که در طول تفریح روشن کرده اند می توانند دلایل آتش سوزی باشند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نرسیدن به موقع به محل آتش سوزی  جنگل های ارسباران نیز دلیل دیگری برای مشتعل شدن این آتش شده که در نتیجه امروز علیرغم تلاش های فراوان نمی توانیم این آتش را مهار کنیم.

 

پایان پیام/

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428504!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین