صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
437392 1398/08/19
0.0 (0)

فلاحتی:

دشمنان به دنبال تغییر نرم در کشورهای محور مقاومت هستند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: کشورهای ایران، افغانستان، عراق، کویت، و لبنان توسط دشمنان وارد جنگ شدند اما دشمنان و استکبارگران متوجه شدند به صورت سخت‌افزاری به موفقیت نمی‌رسند.

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اتفاقاتی که در منطقه غرب آسیا رخ می‌دهد، اظهار داشت: منطقه خاورمیانه در 4 دهه گذشته مخصوصا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پر از تحول بوده البته در طول تاریخ نیز به دلیل مباحث استراتژیک و ژئوپولیتیک محل منازعاتی بوده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در سال های اخیر محور مقاومت با پیروزی انقلاب اسلامی قدرت بیشتری پیدا کرده و با توجه به عظمت این محور و ضربه زدن به آمریکا، خاورمیانه و رژیم صهیونیتسی مرکز فرماندهی جهان استکبار است.

وی افزود: تحولات عراق، یمن و لبنان در ذیل این چتر تحلیل می‌‎شود و آن‌ها که از قدرت گرفتن محور مقاومت هراس دارند به دنبال تضعیف کشورهای منطقه هستند تا منافع خود را تامین کنند.

فلاحتی ادامه داد: کشورهای ایران، افغانستان، عراق، کویت، و لبنان توسط دشمنان وارد جنگ شدند اما دشمنان و استکبارگران متوجه شدند به صورت سخت‌افزاری به موفیت نمی‌رسند و تصمیم گرفتند با تغییرات نرم موازنات منطقه را تغییر دهند و به همین دلیل است که شاهد ناآرامی درمنطقه هستیم.

وی افزود: ترامپ نفت منطقه را می خواهد و رسما این موضوع را اعلام کرده است. اندیشه سرمایه داری ترامپ پررنگ است و با اولویت تصاحب منافع اقتصادی و نفت کشورهای غرب آسیا وارد منطقه شده است.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: دنیای استکبار برای رسیدن به اهداف خود، می‌‌خواهند از نارضایتی‌های مردم منطقه سوءاستفاده کنند.

فلاحتی اظهار داشت: مردم عراق و لبنان به این سطح از آگاهی رسیده اند که مسائل و مطالبات خود را در داخل کشور مدیریت کنند اما دلارهای کثیف نفتی در منطقه خرج می‌شود تا شرایط را تغییر دهند البته فساد در دولت‌های منطقه وجود دارد و منجر به اعتراض مردم شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم باید در نهایت حاکمان خود را تعیین و تثبیت کنند و قطعا در عراق نیز تغییری رخ نمی‌دهد و به نحوی اصلاحات انجام می‌شود که به نفع مردم عراق و منطقه باشد و سایر کشورها نیز از این موضوع استقبال می‌کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:437392!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین