صفحه اصلی » بین الملل » بین الملل

485089 1400/02/13 09:41:52
0.0 (0)

دستیار ویژه رئیس مجلس با رئیس دفتر جنبش حماس در تهران دیدار کرد

در آستانه روز جهانی قدس دستیار ویژه رئیس مجلس با رئیس دفتر جنبش حماس در تهران دیدار و برحمایت قاطع کشورمان از آزادی قدس ، قبله اول مسلمانان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به تحولات منطقه و حوادثی که در داخل اراضی اشغالی شکل گرفت گفت: اقدامات مذبوحانه رژیم صهیونیستی قطعا بدون پاسخ نخواهد ماند و محور مقاومت با قدرتی بیش از گذشته در مقابل هر گونه گستاخی صهیونیست‌ها عکس العمل نشان خواهد داد. 

وی افزود: امروزه مقاومت فلسطین از لحاظ سیاسی و میدانی به یک کنشگر مهم منطقه‌ای و تأثیرگذار تبدیل شده است. 

دبیر کل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در این دیدار با انتقاد شدید از عادی سازی روابط حاکمان امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی اظهار نمود: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه ابتکار منطقه‌ای برای کمک به تشکیل دولت واحد فلسطینی در سراسر سرزمین تاریخی فلسطین و به پایتختی قدس استقبال می‌کند. 

خالد قدومی رئیس دفتر حماس در تهران نیز  ضمن قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین و با اشاره به نقش امام خمینی( ره ) و آیت الله خامنه‌ای در زنده نگهداشتن موضوع مهم فلسطین و قدس افزود: جمهوی اسلامی ایران از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون همواره حامی ملت مظلوم فلسطین و آرمان مقاومت بوده است. 

وی در ادامه گزارشی از روند برگزاری انتخابات فلسطین و کارشکنی‌های موجود ارائه نمود. در این دیدار طرفین ضمن ارائه آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پیرامون موضوعات و مسائل مورد علاقه تبادل نظر کردند.

نظرات کاربران

Parameter:485089!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون