صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
406427 1398/02/11
0.0 (0)

حسن بیکی با اشاره به اقدام ضدایرانی کاخ سفید؛

خطای ترامپ موجب خواهد شد شیشه عمر اسرائیلی‌ها ترک بخورد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه خطا ترامپ موجب خواهد شد شیشه عمر اسرائیلی ها ترک بخورد، گفت: ایران، ارتش آمریکا را لیست گروه های تروریست قرار می دهد.

ابوالفضل حسن بیکی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اقدام غیر قانونی کاخ سفید و قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست به اصطلاح تروریستی دولت آمریکا، گفت: بر اساس منشور سازمان ملل متحد همه کشورها می توانند نیرو نظامی برای تامین امنیت کشورشان و حفاظت از مرزهای خودشان داشته باشند از این رو تشکیل سپاه پاسداران اقدامی قانونی و بر اساس منافع ملی ایران است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه رییس جمهور آمریکا بر مبنای فشارهای صهیونیست ها با قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی این کشور بی عقلی بی سابقه‌ای از خود نشان داد، اظهار کرد: طبیعتا این اقدام کاخ سفید، دست جمهوری اسلامی ایران برای مقابله به مثل را باز کرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نور چشم مردم ایران است

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران نور چشم مردم ایران است، ادامه داد: همچنین سپاه در عملکرد برون مرزی به عنوان مستشار در کنار ارتش کشورهای عراق و سوریه توانست آسیب های جدی و جبران ناپذیری به تروریست های داعش وارد کند از این رو شاهد اقدام احمقانه دونالد ترامپ هستیم.

دونالد ترامپ
  • بیشتر بخوانیم؛

همه با همه توان پشت شجره طیبه انقلاب ایستاده ایم

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تاکید بر اینکه قوه مقننه حتما این موضوع را بررسی و طرحی را برای مقابله تهیه و تصویب خواهد کرد، تصریح کرد: در واقع ارتش ایالات متحده آمریکا را تروریست معرفی خواهیم کرد.

دست سپاه را برای مقابله با ارتش تروریستی آمریکا باز خواهیم گذاشت

حسن بیکی با اشاره به اینکه افکار عمومی دنیا به خوبی می داند جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حامی مستضعفان و بر علیه تروریست ها است، افزود: این مهم در حالیست که ارتش آمریکا به نوعی تولید کننده گروه های تروریستی است که تشکیل گروه های تروریستی مانند طالبان، داعش، منافقین و غیره از جمله این موارد محسوب می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خطا ترامپ موجب خواهد شد شیشه عمر اسرائیلی ها ترک بخورد، خاطرنشان کرد: آمریکایی ها به خوبی می دانند که قدرت منحصر به فرد جمهوری اسلامی بازدارنده بوده و سپاه حریف نیروهای نظامی آمریکا است از این رو حق سپاه می دانیم که دستش را باز بگذاریم تا در هر نطقه ای با ارتش آمریکا به عنوان نیروهای تروریستی برخورد کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کاخ سفید در اقدامی خصمانه و مغایر با قوانین بین‌المللی نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را رسما در لیست به اصطلاح تروریستی دولت آمریکا قرار داد.

ترامپ در بیانیه مربوط به اقدام کاخ سفید آورده است: "امروز به طور رسمی برنامه دولتم برای تروریستی اعلام کردن نیروهای سپاه پاسداران ایران از جمله نیروهای قدس را ذیل بند ۲۱۹ قانون مهاجرت و تابعیت اعلام می‌کنم. این گام بی‌مانند نشان‌گر آن است که ایران نه‌تنها یکی از حامیان اصلی تروریسم است بلکه فعالیت‌هایی که سپاه پاسداران در آن دخیل است، تروریسم را ترویج و حمایت مالی می‌کند. سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران وسیله اصلی این کشور برای اعمال و حمایت از کمپین جهانی تروریسم است. "

این اقدام غیر قانونی دولت آمریکا در آستانه روز پاسدار در حالی انجام شده که مسئولان کشورمان از جمله محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه نسبت به عواقب چنین کاری هشدار داده‌اند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:406427!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین