صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
398779 1398/02/11
0.0 (0)

ربیعی در نطق میان دستور:

خسارت 600 میلیارد تومانی سیلاب به استان چهار محال و بختیاری/دولت درصدد جبران باشد

نماینده مردم بروجن در مجلس با اشاره به اینکه سیلاب در استان چهار محال و بختیاری بیش از 600 میلیارد تومان آورد و در شهرستان بروجن بیش از 60 میلیارد تومان خسارت به بار آورد، گفت: از دولت انتظار می رود حمایت ویژه در جبران خسارت وارده به این استان داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، خدیجه ربیعی فرادنبه در نشست علنی امروز ( دوشنبه 26 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: اقدام صهیونیست پسند ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم می کنیم.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در آغازین روزهای سال شاهد بارش باران الهی بودیم که متاسفانه به دلیل سوء مدیریت ها و بی تدبیری های گذشته و حال به نقمت تبدیل شد که بایستی با مقصرین در هر مسئولیتی برابر قانون رفتار شود تا در آینده شاهد چنین صحنه هایی نباشیم.

وی ادامه داد: سیلاب در استان چهار محال و بختیاری بیش از 600 میلیارد تومان خسارت به بار آورد و در شهرستان بروجن بیش از 60 میلیارد تومان خسارت وارد شد. البته باید از تدبیر به نحو احسن استاندار،  ستاد بحران، تلاش نیروهای مسلح و همکاری خوب مردم استان تقدیر می کنم که موجب شد شاهد خسارت جانی نباشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: از دولت انتظار می رود حمایت ویژه در جبران خسارت وارده به این استان که قبل از سیلاب هم استان محروم بود داشته باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: وظیفه خود می دانم از عنایت رهبر انقلاب تشکر کنم اما از رییس جمهور گلایه مند هستم زیرا در سخت ترین روزهایی که مردم گرفتار شرایط نامساعد اقتصادی، معیشتی، تورم و فقر بودند و از طرفی گرفتار طوفان و سیلاب اما علی رغم تمام این ناملایمات در صحنه حضور داشتند و برای مهار سیلاب تلاش می کردند، رییس جمهور در بین مردم حضور نداشت.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بارش باران در دشت های ممنوعه بحرانی شهرستان بروجن و در حسرت آب این شهرستان نه تنها مرهمی نشد، بلکه مزارع کشاورزان را نابود کرد.

ربیعی خطاب به وزیر نیرو، گفت: باید در صحن علنی مجلس پاسخگو باشید چرا با گذشت بیش از 12 سال هیچ اقدامی برای پروژه سد آقبلاغ انجام نشده است؛ چرا پروژه ملی انتقال آب سبزه کوه و چغاخور که بیش از 200 میلیارد تومان از بیت المال برایش هزینه شده، بعد از گذشت 20 سال هنوز به نتیجه نرسیده تا امروز شاهد طغیان رودخانه سبزه کوه و نابود شدن تمام شیلات و دارایی کشاورزان باشیم.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پروژه سد امام قیس با بی تدبیری وزارت جهاد کشاورزی پس از 13 سال همچنان سرگردان بین وزارت جهاد و وزارت نیرو است. مردم روستای امام قیس باید حسرت باران های از دست رفته را داشته باشند و حسرت نابودی مزارع و باغاتشان را بکشند. همچنین با مشکل کمبود آب شرب مواجه باشند.

وی خطاب به رییس جمهور و وزیر نیرو، ادامه داد: پروژه ملی آبرسانی بن-بروجن که مصوبه دو دولت است، وعدتان به مردم استان چهار محال و بختیاری است که هنوز به دلیل عدم تحویل نقطه آبگیر تکمیل نشده است و مردم شهرکرد، بروجن، فارسان، فرادنبه، سامان، سفید دست و غیره پنجاه درصد استان چهار محال و بختیاری با نبود آب شرب مواجه هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در حالی که شاهد هستیم پروژه بدون مجوز و غیرقانونی گلاب به سرعت در حال پیشرفت است؛ بدانید مردم ستون فقرات جامعه دینی و وسیله شکست دشمنان هستند. در کشوری که مفتخر به الگو ساختن نظام علوی است، بی عدالتی و تبعیض شایسته نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: گویا وزیر راه و شهرسازی تعهد به تحویل بیمارستان 230 تختخوابی بروجن را فراموش کرده است؛ وزیر راه و شهرسازی در اولین سفر به استان چهار محال و بختیاری حاضر به بازدید از شهرستان سیل زده بروجن نشد و آنقدر شتاب زده از شهرستان بروجن عبور کرد که بعید می دانم پروژه شاهراه ارتباطی شهرکرد-بروجن –لردگان را که بخاطر عدم تکمیل 10 کیلومتر پایانی به قتلگاه تبدیل شده، توجه کرده باشد و پروژه ه کمربندی شمالی بروجن-بلداجی و چغاخور که دیگر هیچ.

وی ادامه داد: اگر در روزی که دولت مستکبر آمریکا در اقدامی ننگین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریست خواند، مقید به حضور در مجلس شورای اسلامی جهت اقدام بر علیه این تصمیم ننگین ترامپ همراه همکارانم نبودم، حتما در استان همراه وزیر حضور می یافتم و ضمن تاکید بر بازدید از نقاط مختلف استان، اجازه نمی دادم دکتر اسلامی بدون بازدید از وضعیت شهرستان سیل زده بروجن ادامه مسیر دهد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از وزیر صنعت بخاطر حمایت از صنایع استان چهار محال و بختیاری قدردانی می کنم زیرا این استان رتبه دوم بیکاری در کشور را دارا می باشد.

ربیعی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، گفت: احقاق حقوق کشاورزان شهرستان بروجن، پرداخت خسارت ها و مطالبات بیمه محصولات کشاورزی و اقدام فوری برای حل مشکل تامین آب مزارع و باغات دو روستای اورگان و سیبک امری ضروری است و باید اقدام جدی شود.

وی خطاب به وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: یکسال از کلنگ زنی پلی کلینیک تامین اجتماعی بروجن و سرای امید گذشته لذا نیاز به اقدام فوری برای عملیات اجرایی است.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین از همدلی، نوع دوستی و کمک بی نظیر مردم سیل زده استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان بروجن بالاخص روستاهای این شهرستان به استان های سیل زده دیگر قدردانی می کنم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:398779!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون