صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

426673 1398/06/01 12:13:27
0.0 (0)

نیکفر لیالستانی به مناسبت روز پزشک:

خدمات پزشکان و نحوه پرداخت مالیات این قشر شفاف شود

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با انتقاد از هجمه های اعمال شده علیه پزشکان به بهانه فرار مالیاتی این قشر تاکید کرد که تنها تعداد انگشت شماری از پزشکان درآمد نجومی دارند و اکثر پزشکان به ویژه پزشکان عمومی در شرایط سخت معیشتی به سر می برند.

ذبیح‌الله نیکفر لیالستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، به مناسبت روز پزشک با اشاره به مشکلاتی که این قشر با آنها مواجه هستند، گفت: امروز عملکرد تعداد محدودی از پزشکان که به دنبال تجاری سازی پزشکی هستند باعث شده که خدمات ارزنده جامعه پزشکی نادیده گرفته شده و به جایگاه پزشکان خدشه وارد شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مباحث مطرح شده پیرامون مالیات پزشکان باعث شده که همه نسبت به جامعه پزشکی نگاه بدبینانه ای داشته باشند، و این در حالی است که تنها تعداد محدودی از این قشر درآمدهای بالایی دارند، کما اینکه اغلب پزشکان عمومی یا درآمد پایینی دارند یا به دلیل نداشتن شغل با مشکلات معیشتی جدی مواجه شده اند.

پزشکان دارای درآمدهای نجومی باید از سایر پزشکان تفکیک شوند

وی تصریح کرد: هم اکنون باید شرایطی ایجاد شود تا پزشکان زحمتکش از سایر پزشکانی که درآمدهای نجومی دارند، تفکیک شوند تا جامعه با این تصور که تمام پزشکان از قشر مرفه جامعه هستند نسبت به آنها دید منفی نداشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به هجمه‌های اعمال شده علیه پزشکان به بهانه فرار مالیاتی، یادآور شد: برخی در شرایطی پزشکان را متهم به فرار مالیاتی می کنند که از 100هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی تنها رقم محدودی به تعداد انگشت شماری از پزشکان تعلق دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: روز پزشک زمان مغتنمی است که خدمات پزشکان و نحوه پرداخت مالیات این قشر در سطح عمومی شفاف شود، ضمن اینکه باید از پزشکانی که بدون چشم‌داشت خدمات ارزنده ای را به بیماران ارائه می دهند به ویژه پزشکانی که در مراکز شبانه روزی فعالیت دارند، قدردانی شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:426673!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون