صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
394628 1397/12/22
0.0 (0)

حسین زاده:

حمایت احزاب از کاندیداها ریسک‌های سیاسی، اجتماعی و امنیتی نامزدها را کاهش می‌دهد

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: کاندیداها و افراد منتخب در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و امنیتی ریسک‌ها را به صورت فردی تحمل می‌کنند و اگر حزبی از آن‌ها حمایت کند، این ریسک‌ها را حزب تحمل می‌کند.

عبدالکریم حسین زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص استانی شدن انتخابات مجلس، اظهار داشت: استانی شدن انتخابات چند مساله دارد، ما دائما می‌گوییم باید به سمت تحزب حرکت کنیم و تکرار می‌کنیم که چرا برای شکل گرفتن تحزب در کشور تا این حد گام‌های بلند برمی‌داریم اما از خودمان نمی‌پرسیم که چرا در گذشته هیچ گامی برای تحزب برنداشته‌ایم.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در سال‌های قبل اگر گام‌های متناسبی برداشته می‌شد امروز تا این حد برای تحزب مشکل نداشتیم، به تعویق افتادن تحزب در کشور تاکنون نیز خسارت‌های سنگینی داشته است.

مردم نمی‌دانند چگونه باید مطالبات خود را از افراد منتخب‌شان پیگیری کنند؟

وی با بیان اینکه نهادهای انتخابی رای خود را به صورت مستقیم از مردم می‌گیرند، افزود: از آن جایی که حزبی نیستند، بعد از انتخابات، افراد منتخب به مطالبات مردمی که به آن‌ها رای داده‌اند، پاسخگویی ندارند.

حسین زاده ادامه داد: مردم باید بدانند چگونه رای خود را پیگیری کنند، شاید کسی که به صورت فردی در انتخابات شرکت می‌کنند، بگوید دور بعدی اصلا شرکت نمی‌کنم اما احزاب نمی‌توانند حیات و ممات خود را به افراد گره بزنند.

لیست انتخابات شوراها در کلانشهرها کاربردی نبود

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که به صورت لیستی به مجلس راه پیدا می‌کنند، احزاب آن‌ها را باید وادار به پاسخگویی و حرکت در چهارچوب حزب کند.

وی افزود: در انتخابات شوراها برای کلانشهرها لیست کاندیداها را بستیم اما آیا این لیست‌ها به صورت حزبی پاسخگو هستند یا خیر؟ در این شرایط پاسخگو نیستند زیرا این لیست‌ها به معنای واقعی کاربردی نیستند.

حمایت احزاب از کاندیداها ریسک‌های سیاسی، اجتماعی و امنیتی نامزدها را کاهش می‌دهد

حسین زاده اظهار داشت: علاوه بر این‌ها کاندیداها و افراد منتخب در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و امنیتی ریسک‌ها را به صورت فردی تحمل می‌کنند و اگر حزبی از آن‌ها حمایت کند، این ریسک‌ها را حزب تحمل می‌کند و هزینه‌های سیاسی اجتماعی را پرداخت می‌کند و در این شرایط افراد احساس مخاطره نمی‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در موضوعات سیاسی اگر افراد تحت پیگرد قرار گیرند، این موضوع کانالیزه می‌شود و پیگیری‌ها به احزاب بر می‌گردد.

احزاب قبل و بعد از انتخابات هیچ فعالیتی ندارند

وی افزود: احزابی که اکنون در کشور فعالیت می‌کنند، ضمن احترامی که برای آن ها قائل هستم، خود را موظف به فعالیت در انتخابات می‌دانند و گویی تحزب در کشور به معنای انتخابات است و قبل و بعد از انتخابات هیچ موضوعی برای فعالیت احزاب وجود ندارد.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که اهمیت دارد این است که احزاب تا دورترین نقاط کشور باید بروند و گفتمان سازی کنند و جهان بینی سیاسی خود را بسط و گسترش بدهند و بعداز انتخابات نیز تضمین‌های پاسخ‌گیری از افراد را داشته باشند که بسیار مهم است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:394628!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین